10 лютого 2022 року відбулося чергове засідання Національної комісії з питань радіаційного захисту населення України. За ініціативи Голови Комісії, народного депутата України, академіка Олександра Копиленка учасники розглянули японський досвід мінімізації наслідків аварії на атомній станції у префектурі Фукусіма. Це є особливо актуальним для України, що має свій власний досвід подолання наслідків подібних катастроф.

Нещодавно Національна комісія з радіаційного захисту населення України зібралася на своє чергове засідання, щоб розглянути проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій та забезпечення населення інформацією про їх радіаційний стан (реєстр. № 6476).

А 8 лютого відбулася робоча нарада з підготовки експертного висновку до зазначеного законопроекту за участі Голови НКРЗУ, народного депутата України, академіка НАН України Олександра Любимовича Копиленка та членів НКРЗУ Михайла Миколайовича Борисюка, Віктора Володимировича Доліна, Юрія Олександровича Шибецького.

В Україні набирає обертів програма «Велике будівництво», що її ініціював Президент Володимир Зеленський. Торік вже було збудовано та оновлено понад 14 тисяч кілометрів доріг.

Будівництво доріг ведеться і в Чорнобильській зоні відчуження, що має особливо важливе значення, беручи до уваги те, що внаслідок лісових пожеж, що вирували в зоні протягом минулих років, було знищено значну частину інфраструктури цього проблемного регіону. Крім того, особлива радіаційна небезпека, що й до сьогодні залишається в Чорнобильській зоні, робить першочергово актуальним забезпечення можливості якнайскорішого доступу до неї. Цю можливість якраз і надають ті кілометри й кілометри доріг, що їх було споруджено в рамках Президентської програми «Велике будівництво».

Національна комісія з радіаційного захисту населення України також долучилася до реалізації Президентської програми. Зокрема Комісія готує експертні висновки щодо можливого використання земельних ділянок, розташованих у зоні гарантованого добровільного відселення. Це сприятиме будівництву на цих землях нових та розширенню діючих підприємств, а також включенню цих земель до господарського обігу. Про важливість цих ініціатив годі й говорити, адже вони сприяють розвитку інфраструктури, створенню робочих місць і, загалом, відродженню, активізації нормального життя на колись закинутих територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. І вплив Президентської програми «Велике будівництво» на розвиток цього процесу має безпрецедентне значення.