20 вересня 2021 року відбулося засідання Національної комісії з радіаційного захисту населення України у режимі відеоконференції.

На засіданні були розглянуті наступні питання:

 1. Інформація академіка НАМН Тронька М.Д. «Пріоритетніше захворювання після Чорнобильської катастрофи – рак щитовидної залози».
 2. Щодо участі членів НКРЗУ у Глобальному опитуванні НКДАР ООН 2021 року щодо опромінення населення.
 3. Щодо погодження проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання», розробленого Державною інспекцією ядерного регулювання України.
 4. Різне.

Відеозапис онлайн-засідання НКРЗУ:

22 липня 2021 року відбулося засідання Національної комісії з радіаційного захисту населення України у режимі відеоконференції.

На засіданні були розглянуті наступні питання:

 1. Щодо участі НКРЗУ у законотворчій діяльності Верховної Ради України:
  • 1.1. Про проект Закону про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему (реєстр. № 5602 від 03.06.2021).
  • 1.2. Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (реєстр. № 5379 від 14.04.2021).
  • 1.3. Про проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій та забезпечення населення інформацією про їх радіаційний стан», який розроблений Державним агентством України з управління зоною відчуження та завізований Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.
 2. Щодо перспектив застосування озону в медичній та інших сферах.
 3. Різне.

Відеозапис онлайн-засідання НКРЗУ:

5 червня 2021 року в Сумському національному аграрному університеті відбулася робоча нарада Голови Національної комісії з радіаційного захисту населення України, народного депутата України, академіка НАН України Копиленка О.Л. з ректором Сумського НАУ, академіком НААН України Ладиком В.І., директором Інституту прикладної фізики НАН України, академіком НАН України Сторіжком В.Ю., деканом факультету агротехнологій та природокористування Сумського НАУ, професором Коваленком І.М., деканом юридичного факультету Сумського НАУ Роговенком О.В., старшим викладачем кафедри енергетики та електротехнічних систем Сумського НАУ Кравченком В.О., на якій обговорено питання екологічної, радіаційної та хімічної безпеки населення України, зокрема щодо впровадження технології високотемпературного піролізу органічних матеріалів і виробництва електроенергії для потреб зони відчуження, комп’ютерного моделювання процесів радіаційного і корозійного руйнування матеріалів для забезпечення довготривалої експлуатації контейнерів відпрацьованого палива АЕС України.