Відбулося чергове засідання Національної комісії з радіаційного захисту населення України, в ході якого було розглянуто кілька важливих питань, зокрема — радіонуклідне забруднення, спричинене об’єктами видобувної промисловості. На основі ретельного аналізу цієї ситуації було підготовлено рекомендації для Державної інспекції ядерного регулювання.

Ще одне питання, яке розглядалося комісією — це радіаційно-екологічний моніторинг та радіаційно дозиметричний контроль в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення. Члени Комісії зазначили важливість його розвитку в умовах приєднання до загальноєвропейської системи такого моніторингу.

Традиційно увагу Комісії привертає і робота з законопроектами, що входять у сферу її відповідальності. Цього разу було затверджено експертний висновок до проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій та забезпечення населення інформацією про їх радіаційний стан (реєстр. № 6476 від 28.12.2021), внесеного Кабінетом Міністрів України. Голова Комісії, народний депутат України, академік НАНУ Олександр Копиленко звернув увагу присутніх на те, що «сталою проблемою» є прагнення його розробників обійти реальні проблеми наших чорнобильців.

Як завжди, у засіданні Комісії взяли участь представники профільного Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, а також зацікавлених відомств, насамперед Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної інспекції ядерного регулювання України, громадських організацій.

28 липня 2022 року Національна комісія з радіаційного захисту населення України розглянула шляхи забезпечення готовності до ядерних або радіаційних аварійних ситуацій під час воєнного стану та реагування на ці загрози.

У зібранні взяли участь представники Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, з яким постійно співпрацює НКРЗУ. Крім того до засідання долучилися представники ряду українських міністерств — оборони, охорони здоров’я, захисту довкілля та природних ресурсів, а також Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки, Державного агентства з управління зоною відчуження.

10 лютого 2022 року відбулося чергове засідання Національної комісії з питань радіаційного захисту населення України. За ініціативи Голови Комісії, народного депутата України, академіка Олександра Копиленка учасники розглянули японський досвід мінімізації наслідків аварії на атомній станції у префектурі Фукусіма. Це є особливо актуальним для України, що має свій власний досвід подолання наслідків подібних катастроф.