14 березня на черговому засідання Національної комісії з радіаційного  захисту населення України було розглянуто надважливе питання, яке з 24 лютого 2022 року привертає увагу не лише керівництва країни, але й хвилює населення країни (з яким найчастіше звертаються до НКРЗУ): робота атомної енергетики України у військовий час.

Голова Комісії Олександр КОПИЛЕНКО зазначив, що «Сфера роботи нашої Комісії – це безпека населення. І все, що відбувається з ядерними об’єктами це і є безпека населення».

30 січня 2023 року відбулося засідання Національної комісії з питань радіаційного захисту населення України в режимі відеоконференції, в ході якого було розглянуто ряд важливих питань.

Відбулося чергове засідання Національної комісії з радіаційного захисту населення України, в ході якого було розглянуто ряд важливих питань, зокрема — радіонуклідне забруднення, спричинене об’єктами видобувної промисловості. З метою запобігання подальшому погіршенню зазначеного становища було прийнято рішення звернутись до Державної інспекції ядерного регулювання України з пропозицією розглянути питання статусу віднесення/не віднесення даних об’єктів до радіоактивних відходів і їх подальшої деконтамінації.

Ще одне важливе питання, яке розглядалося комісією — це радіаційно-екологічний моніторинг та радіаційно дозиметричний контроль в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення. Члени Комісії зазначили важливість його розвитку в умовах приєднання до загальноєвропейської системи такого моніторингу.

Традиційно увагу Комісії привертає і робота з законопроектами, що входять у сферу її відповідальності. Цього разу було затверджено експертний висновок до проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій та забезпечення населення інформацією про їх радіаційний стан (реєстр. № 6476 від 28.12.2021), внесеного Кабінетом Міністрів України.

Як завжди, у засіданні Комісії взяли участь представники профільного Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, а також зацікавлених відомств, насамперед Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної інспекції ядерного регулювання України, громадських організацій.

13 вересня 2022 року відбулося чергове засідання НКРЗУ. Члени НКРЗУ заслухали доповідь в.о. директора Департаменту громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я О. Даниленко, який зазначив, що діючі Державні гігієнічні нормативи «Норми радіаційної безпеки України (НРБУ-97) на сьогодні вже не відповідають сучасним потребам людини та суспільства. За результами обговорення погодили проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Норми радіаційної безпеки України. Забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в планових ситуаціях опромінення. НРБУ-2022-П».

Також заслухали доповідь Голови Державного агенства України з управління зоною відчуження Є. Крамаренка «Про проєкт «Стратегії подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення, на 2023-2030 роки». Враховуючи наявність суттєвих зауважень до зазначеного Проєкту, НКРЗУ запропонувала залучити до робочої групи з його доопрацювання членів Комісії: В. Доліна, Ю. Шибецького, В. Яценка, Г. Шматкова.