3 лютого 2022 року відбулось засідання Національної комісії з питань радіаційного захисту населення України в режимі відіоконференції з розгляду питання про експертний висновок НКРЗУ щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій та забезпечення населення інформацією про їх радіаційний стан (реєстр. № 6476 від 28.12.2021), внесеного Кабінетом Міністрів України.

В засіданні Комісії взяли участь директор департаменту з питань надрокористування та відновлення довкілля Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Шуст Олександр Іванович, Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Крамаренко Євген Григорович, зав. сектору захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Савва Світлана Іванівна, головний спеціаліст сектору правового забезпечення Юрченко Олена Любомирівна, в. о. Голови Державної інспекції ядерного регулювання України Коріков Олег Миколайович, начальник Управління радіаційної безпеки Мишковська Антоніна Андріївна, начальник Управління безпеки поводження з РАВ Новікова Юлія Сергіївна, начальник відділу аварійної готовності та радіаційного захисту Департаменту з питань безпеки ядерних установок Кутузова Тетяна Яківна, заступник начальника Управління правового забезпечення Румежак Наталія Олексіївна.

За підсумками розгляду прийняття остаточного рішення щодо експертного висновку НКРЗУ до проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій та забезпечення населення інформацією про їх радіаційний стан (реєстр. № 6476 від 28.12.2021) відкладено. Повторний розгляд зазначеного питання відбудеться на наступному засіданні Національної комісії з питань радіаційного захисту населення України.

Комісією також схвалені пропозиції щодо створення правових засад забезпечення сталого функціонування НКРЗУ шляхом внесення змін до постанов Верховної Ради України «Про затвердження Положення про Національну комісію з радаіційного захисту населення України» та «Про затвердження Голови та складу Національної комісії з радіаційного захисту населення України».

Відеозапис онлайн-засідання НКРЗУ: