13 серпня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 15 гостей та відсутні користувачі

На Рівненській АЕС розглянули питання культури безпеки

У ході чергового засідання Ради з культури безпеки, яке нещодавно відбулось на Рівненській АЕС, підбито підсумки та проаналізовано результати виконання Програми конкретних дій, спрямованих на становлення і розвиток культури безпеки на «Рівненська АЕС» у 2017 році.

Рада з культури безпеки, яка пройшла під головуванням генерального директора РАЕС Павла Павлишина та керівників структурних підрозділів підприємства було розглянуто питання виконання рішень, занесених у протокол попереднього засідання та нинішній стан виконання заходів з культури безпеки на РАЕС.

Також визначено подальшу стратегію роботи рівненських атомників за напрямком розвитку культури безпеки. Значну увагу під час обговорення було приділено людським ресурсам, стилю та методам управління, соціально-психологічному клімату у колективах підприємства. Заступник головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Сергій Боришкевич проаналізував поточний рівень експлуатаційної безпеки за 2017 рік і доповів про виконання програми конкретних дій у сфері розвитку культури безпеки.

Для підвищення рівня культури безпеки на Рівненській АЕС у другому півріччі минулого року для персоналу електростанції проводився навчальний курс щодо політики незвинувачення в НАЕК «Енергоатом», яка базується на довірі між керівником і підлеглими та мотивує не приховувати помилки працівниками . Її фундаментом є принцип, за яким перш за все мають досліджуватися причини допущених помилок персоналу, і лише потім застосовуватися методи покарання.

За темою «Атмосфера довіри і політика непокарання, як метод попередження помилок» навчання пройшли 267 керівників РАЕС різного рівня. Як зазначив Сергій Боришкевич, наразі в підрозділах Рівненської АЕС проводиться анкетування з питань культури безпеки.

Також поточного року спеціалісти електростанції візьмуть участь у розробці положення, яке обумовлюватиме порядок визначення та оцінку показників з культури безпеки в Компанії та його підрозділах.

Зі свого боку начальник служби забезпечення якості Віктор Саворона, проінформував про підготовку на РАЕС до повторної перевірки ВАО АЕС, яка запланована на жовтень цього року. З метою усунення зауважень, виявлених під час перевірки всього за період з травня 2017-го року по січень 2018-го року в повному обсязі виконано усі 226 заходів.