12 липня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 34 гостей та відсутні користувачі

Держатомрегулюванння і ДАЗВ провели перше спільне засідання з питань безпеки діяльності з поводження з РАВ

16 лютого 2018 року відбулося перше засідання Спільної координаційної групи Держатомрегулюванння - ДАЗВ з питань безпеки діяльності з поводження з радіоактивними відходами у формі відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання Засідання відбулося під головуванням Голови Держатомрегулювання – Плачкова Г.І. У засіданні взяли участь представники Держатомрегулювання, Державного агентства України з управління зоною відчуження, ДНТЦ ЯРБ, державних спеціалізованих підприємств ДК «УкрДО «Радон» (ДСП «ЦППРВ» та спецкомбінати), представники міжнародних організацій (Black&Veatch, JSO).

Під час засідання відбулося детальне обговорення стану проведення «гарячих» випробувань Централізованого сховища для довгострокового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ЦСВДІВ) на комплексі виробництв «Вектор» та проблемних питань, а також було розглянуто та погоджено Положення про СКГ.

Довідково: Спільна координаційна група Держатомрегулюванння - ДАЗВ з питань безпеки діяльності з поводження з радіоактивними відходами у формі відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (далі – СКГ) створена наказом Держатомрегулювання № 37 від 31.01.18 з метою координації дій між Держатомрегулюванням, ДНТЦ ЯРБ, ДАЗВ та державними спеціалізованими підприємствами ДК «УкрДО «Радон» (ДСП «ЦППРВ» та спецкомбінати) в процесі ліцензування діяльності з поводження РАВ у формі ВДІВ.

На поточний момент, основні питання, що виникають стосовно поводження з РАВ у формі ВДІВ, пов’язані із початком здійснення ДСП «ЦППРВ» діяльності із введення в експлуатацію ЦСВДІВ. Постачання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання на ЦСВДІВ в рамках цього етапу виконується з державних спеціалізованих підприємств ДК «УкрДО«Радон».