11 липня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 24 гостей та один учасник

Можливості зони відчуження представили на міжнародному туристичному салоні UNIT

За сприяння Міністерства економічного розвитку та торгівлі ДАЗВ представило туристичний потенціал зони відчуження на національному стенді України на Міжнародному туристичному салоні «Україна» – UITM'2019 у Києві.

Сприйняття зони відчуження змінюється з кожним днем. Відвідувачі хочуть дізнатися більше про цю територію, про її справжню історію, її сучасність та майбутнє. Про це свідчать цифри – за 9 місяців 2019 року зону відчуження відвідало понад 90 тисяч осіб, що уже більше ніж за весь 2018 рік.

«Безпека відвідувачів зони відчуження – наш пріоритет, а виконання останнього Указу Президента – одне із пріоритетних завдань, над якими працює Агентство та підприємства системи ДАЗВ. На виконання цього Указу вже було розроблено та затверджено 21 маршрут відвідування, які включають як популярні, так і маловідомі локації, а також, дозволяють відвідати зону відчуження водним шляхом. Щоб гарантувати безпеку гостям зони відчуження, проводиться обов'язковий індивідуальний дозиметричний контроль кожного відвідувача», – повідомив голова ДАЗВ Віталій Петрук.

На виконання Указу Президента України №512/2019 «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи», фахівці ДАЗВ спільно з Офісом ефективного регулювання розробили процедуру, яка наочно демонструє суб’єктам господарювання усі етапи, необхідні для старту здійснення діяльності з відвідування території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення.

Туристичний потенціал представлено за сприяння Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, Державного підприємства «Центр організаційно – технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» та громадської спілки «Асоціація чорнобильських туроператорів».