11 липня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 22 гостей та один учасник

Експерти ДАЗВ вивчали міжнародний досвід щодо створення геологічних сховищ для радіоактивних відходів та відпрацьованого ядерного палива

Експерти підприємств зони відчуження взяли участь у технічній нараді МАГАТЕ з глобального прогресу щодо створення геологічних сховищ для радіоактивних відходів та відпрацьованого ядерного палива. Зокрема, учасники ознайомилися із досвідом Китайської Народної Республіки (КНР) у цьому напрямі, представили прогрес України світовій спільноті та обговорили проблемні аспекти та перспективи створення подібних сховищ.

За словами керівництва ДАЗВ, вивчення міжнародного досвіду щодо створення геологічного сховища в Україні є ключовим аспектом. Ми наразі знаходимося лише на початковому етапі - працюємо над розробкою національного плану - тож можемо максимально використати досвід інших країн для формування найбільш ефективної та безпечної концепції сховища.

Учасники наради ознайомилися з напрацюваннями КНР і відвідали дослідницький тунель та майданчик у пустелі Гоббі, на якому у 2020 році почнеться будівництво підземної дослідницької лабораторії (URF). Значну увагу було приділено критеріям відбору потенційних майданчиків для будівництва сховища та взаємодії з місцевою владою на всіх етапах.

Як зазначає координатор напряму міжнародної співпраці щодо створення геологічного сховища в Україні, начальник міжнародного відділу КМП ДП «ЦОТІЗ» Анастасія Нечитайло, український підхід до скринінгу території для визначення перспективних майданчиків для геологічного захоронення, а також річний прогрес України у цьому напрямку було позитивно схвалено експертами МАГАТЕ та країн-учасниць наради.

Результатом наради стане робочий документ, де буде узагальнено досвід країн щодо набору критеріїв для вибору потенційного майданчика для геологічного сховища. Усі напрацювання можуть використовуватися Україною під час проведення відповідних робіт.