12 липня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті один гість та відсутні користувачі

На Хмельницькій АЕС модернізують системи радіаційного контролю

Модернізуючи системи радіаційного контролю, Хмельницька АЕС мінімалізує вплив на довкілля та підвищує безпеку працівників. Зокрема, у рамках виконання програми заходів з продовження терміну експлуатації енергоблока №1, значний обсяг модернізаційних робіт виконав персонал цеху радіаційної безпеки (ЦРБ) ВП ХАЕС.

Впроваджено сканувальний спектрометр випромінювання людини, радіаційний контроль потужності дози нейтронів у гермооболонці першого енергоблока, радіаційний контроль І контуру за реперними радіонуклідами з можливістю відслідковувати в режимі он-лайн зміни радіоактивності теплоносія першого контуру, замінено кабельну продукцію. Здійснено також модернізацію системи радіаційного контролю за нерозповсюдженням радіоактивних речовин, яка дозволяє проводити не частковий, а 100% контроль забруднення тіла людини після виконання нею робіт у зоні суворого режиму.

За словами начальника цеху радіаційної безпеки ВП ХАЕС Віктора Андрійчука, у 2019 році було закуплено метеокомплекс фірми Vaisala для лабораторії автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), спектрометр для лабораторії спектрометрії і контролю герметичності оболонок, радіометр для лабораторії зовнішнього радіаційного контролю. А ще замінили лабораторні меблі в зоні суворого режиму, обновили парк переносних приладів оперативному персоналу. Замінили і провели налагодження пристроїв детектування системи радіаційного контролю на енергоблоці №1 і спецкорпусі.

За участі представників постачальника обладнання персонал ЦРБ пройшов відповідне навчання. «Поставлене обладнання поки що тільки в дослідній експлуатації, воно дотепер на гарантійному обслуговуванні, разом з виробником відшліфовуємо всі нюанси, аби досягти максимальної ефективності та ввести обладнання в промислову експлуатацію», - підсумував Віктор Андрійчук.