12 липня

Пошук на сайті

Авторизація

Онлайн

На сайті 32 гостей та відсутні користувачі

Добровільну здачу радіоактивних матеріалів декриміналізовано

04 жовтня Верховна Рада України декриміналізувала статтю 265 Кримінального кодексу України (ККУ) щодо добровільної здачі радіоактивних матеріалів, прийнявши в цілому проект Закону № 4612 про внесення зміни до статті 265 ККУ стосовно добровільної здачі радіоактивних матеріалів.

Існуюча система вилучення покинутих джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ) та радіоактивних відходів (РАВ) була недосконалою, оскільки збільшувала ймовірність виникнення радіаційних аварій або несанкціонованого доступу до РАВ та їх можливого використання у терористичних цілях, - йдеться в обгрунтуванні прийнятого парламентом закону.

Проведення спонукальних заходів задля добровільної здачі населенням покинутих ДІВ та РАВ було неефективним, у зв’язку з наявністю кримінальної відповідальності за незаконне поводження з РАВ та ДІВ, а також покарання за незаконне зберігання зброї та боєприпасів.

Крім того, раніше у зазначених статтях ККУ не передбачалось звільнення від відповідальності за добровільну здачу радіоактивних відходів.