Всеукраїнський конкурс есе та малюнків «Українська «формула ядерної безпеки» (далі – Конкурс) – це відкритий захід, що проводиться з метою привернення уваги до порушених прав українських дітей і молоді, які постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України, розвитку відносин у різних сферах суспільного життя, пропаганди європейських цінностей, демократичних принципів державного устрою.

Основними завданнями Конкурсу є: 

  • відображення прав дитини та молоді, порушені внаслідок російської широкомасштабної збройної агресії проти України, та/або участь дітей у відновленні цих порушених прав;
  • розвиток у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному, культурному та міжнародному житті країни;
  • формування у молоді демократичних, європейських цінностей, розуміння прав і свобод людини, високих соціальних, культурних, освітніх стандартів;
  • підвищення значущості ідеї єдності та дружби України і Європейського Союзу серед молодих учасників. 

Організатором Конкурсу є Національна комісія з радіаційного захисту населення України за підтримки Комітету з питань екологічної політики та природокористування та КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді».

Конкурс проводить Організаційний комітет, склад якого формується та затверджується організаторами конкурсу.

Роботи (малюнки) учасників Конкурсу в строк до 08 січня 2024 року надсилаються поштою на адресу: 04053, м. Київ, провулок Несторівський, 4, 5 поверх (Національна комісія з радіаційного захисту населення України). Есе учасників можна надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

У роботах обов’язково зазначаються відомості про автора, його місце навчання (повне найменування навчального закладу (населений пункт, район, місто, область) та контакти (телефон та електронна адреса (e-mail).

Підсумки Конкурсу будуть оголошені (опубліковані на офіційному сайті Комісії) 22 січня 2024 року.

Учасники Конкурсу

Конкурс проводиться серед учнів і вихованців 8-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, членів дитячих і молодіжних громадських організацій України.

Вимоги до робіт

Есе має виражати індивідуальні погляди автора на запропоновану тему. У співвідношенні об’єму та функції есе має межувати, з одного боку, зі статтею та літературним нарисом, з іншої – з власними роздумами. Есеїстичному стилю притаманні образність, асоціативність мислення.

До участі в Конкурсі допускаються роботи у друкованому та електронному варіантах обсягом не більше двох сторінок у форматі Microsoft Word, шрифт і розмір літер всіх частин есе – Times New Roman, 14 nm. Поля сторінок: ліве – 3 см, праве – 1 см, нижнє, верхнє – 2 см.

У супровідному листі до есе зазначаються: відомості про автора (прізвище, ім’я, по батькові, клас, група, вік, контакти); повне найменування закладу освіти (населений пункт, район, область); контакти (номер телефон та електронна адреса (e-mail); відомості про керівника (у разі наявності).

Малюнок має відповідати запропонованою організаторами Конкурсу тематиці. До участі в Конкурсі допускаються малюнки, виконані у будь-якій техніці: графіка, гуаш, масло, кольорові олівці, фломастери і т.д. Формат малюнка може бути А1, А2, А3. Надіслані на Конкурс малюнки не повертаються і рецензії авторам не видаються.

На звороті малюнка мають бути зазначені: найменування закладу освіти; відомості про автора (прізвище, ім’я, клас, контакти); прізвище, ім’я художнього керівника (за наявності).

Конкурсна робота має бути завершеним, художньо оформленим витвором. Роботи, що не відповідають справжнім вимогам, до розгляду не приймаються.

Конкурсна комісія (журі)

Для організації Конкурсу і визначення кращих робіт формується Конкурсна комісія (журі) Конкурсу.

Журі Конкурсу, яке формується та затверджується організаторами конкурсу: здійснює оцінку робіт, представлених на Конкурс; своїм рішенням визначає переможців Конкурсу.

Порядок підведення підсумків Конкурсу

При підведенні підсумків журі визначає переможців і призерів, які зайняли перше, другі та треті місця, а також у спеціальних номінаціях.

Критерії оцінки робіт (есе):

  • 10 балів — дотримання стилістичних і синтаксичних правил;
  • 20 балів — послідовність, логічність викладених думок;
  • 20 балів — оригінальність викладених думок, креативність і неординарний погляд автора.

50 балів — максимальна кількість.

Критерії оцінки робіт (малюнок):

  • 10 балів — відповідність роботи цілям і завданням Конкурсу;
  • 20 балів — оригінальність ідеї, яскравість і виразність роботи;
  • 20 балів — художнє виконання малюнку.

50 балів — максимальна кількість.

Підведення підсумків Конкурсу оформляється протоколом журі Конкурсу.

Переможці Всеукраїнського Конкурсу нагороджуються дипломами і цінними подарунками.