На початку грудня 2020 року відбулась зустріч фахівців Держатомрегулювання, ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» (ДП ДНТЦ ЯРБ) та представників Комісії ядерного регулювання США з метою обговорення результатів двостороннього співробітництва у 2019-2020 роках та розгляду нових напрямів співробітництва.

Учасники зустрічі підвели підсумки реалізації заходів, визначених Меморандумом зустрічі від 14 березня 2019 року, які включають валідацію комп’ютерного коду MELCOR, розробку регулюючих вимог щодо проведення та нагляду за ризик-інформованими ремонтами, кваліфікацію обладнання на випадок важких аварій, зменшення консерватизму під час аналізу перевезення та зберігання відпрацьованого ядерного палива тощо.

Представниками Держатомрегулювання, у ході зустрічі, представлено інформацію щодо продовження терміну експлуатації енергоблоків українських АЕС, включаючи питання реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки атомних електростанцій (К(з)ППБ), виконання Національного Плану дій за результатами «стрес-тестів». Фахівці ДП ДНТЦ ЯРБ зробили огляд досвіду участі в програмах щодо застосування розрахункових кодів CAMP, CSARP та RAMP. Наразі термін для України у цих програмах завершився.

У свою чергу, американські колеги проінформували щодо першого світового досвіду схвалення проєкту мало-модульного реактору, підходів та регулюючих практик перед-ліцензійного процесу розгляду документації ядерної установки від виробника технології, практичних заходів з визначення регулюючих вимог для встановлення аварійно-планувальної зони, досвіду відновлення будівництва законсервованих енергоблоків.

У підсумку, українська сторона представила свої пропозиції щодо майбутніх напрямів співробітництва. У свою чергу, американська сторона висловила готовність розглянути питання щодо подальшої підтримки з боку США участі України в дослідницьких програмах CAMP та CSARP, про що буде поінформовано додатково. Разом з тим, досягнуті під час зустрічі домовленості будуть відображенні у проєкті нового Меморандуму, підписання якого очікується навесні 2021 року.