Україну на Генеральній Конференції МАГАТЕ представляє офіційна делегація на чолі з Головою Державної інспекції ядерного регулювання України Григорієм ПЛАЧКОВИМ.

До складу делегації входять представники Міністерства закордонних справ України, Міністерства енергетики України, ДП НАЕК «Енергоатом», ДП ДНТЦ ЯРБ.

У своєму виступі, у ході загальних дебатів, Глава делегації від України підкреслив вагомий внесок МАГАТЕ у виконанні завдань у сфері нерозповсюдження, забезпечення ядерної безпеки та захищеності. Також Григорій ПЛАЧКОВ подякував Агентству за постійну підтримку у реалізації проєктів співробітництва, спрямованих на зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та будівництва Нового безпечного конфайнменту. Окрему вдячність Україна висловила Агентству за оперативну технічну допомогу, яка була надана країнам, у вигляді діагностичного обладнання для виявлення коронавірусної хвороби COVID-19.

Згадуючи триваючу агресію Російської Федерації на Сході України та незаконну анексію Автономної Республіки Крим, Глава української делегації відзначив  неможливість здійснення державного нагляду за ядерним матеріалом на непідконтрольних територіях та наголосив на неприпустимості подібного стану справ, що потребують належного міжнародного врегулювання.

«Україна є активним учасником усіх процесів, що відбуваються під егідою Міжнародного агентства з атомної енергії», - зазначив Григорій ПЛАЧКОВ.

Попереду у делегації активний тиждень, планується проведення низки зустрічей, участь у технічних нарадах та науковому форумі МАГАТЕ - 2021.