Перелік заходів (конференцій, проектів, семінарів, зустрічей експертів), в тому числі міжнародних, в яких взяли участь члени Національної комісії з радіаційного захисту населення України.
У 2023 році:
- Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Механізми модифікуючого впливу COVID-19 на радіаційно-індуковані ефекти в осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» (термін виконання: 2022 – 2024 рр.). – Базика Д.А.
- Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Молекулярно-генетичні та клітинні маркери інфламейджингу у лейкоцитах периферичної крові осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС»(термін виконання: 2022 – 2024 рр.). – Базика Д.А.
- Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Встановити закономірності формування та вплив клітинного старіння на перебіг ішемічної хвороби серця в асоціації з коморбідною патологією впродовж тривалого спостереження осіб, які були задіяні в аварійних роботах на Чорнобильській АЕС» (термін виконання: 2022 – 2024 рр.). – Базика Д.А.
- Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Оцінка ядерних і радіаційних загроз національній безпеці в період воєнного стану та обґрунтування заходів з радіаційної безпеки та протирадіаційного захисту населення, персоналу та військовослужбовців» (2023 р.). – Базика Д.А.
- Участь у Парламентських слуханнях Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту людини від впливу іонізуючого випромінювання 23 серпня 2023 року. – Базика Д.А.
- Участь у засіданнях програмного комітету «Продовольство, біоекономіка, природні ресурси, сільське господарство та наколишнє середовище» Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (представник від України). – Блюм Я.Б.
- Виступ на Президії НАН України з доповіддю "Про результати виконання цільової комплексної програми наукових досліджень НАН України «Біопаливні ресурси і біоенергетика» (3 травня 2023 р.) – Блюм Я.Б.
- Виступ на міжнародному науковому семінарі «Актуальні проблеми біології і біотехнології» (Львів, 31 жовтня 2023 р.) – Блюм Я.Б.
- Участь у VІ Міжнародній науково-практичній конференції "Кліматичні зміни та сільське господарство. Виклики для аграрної науки та освіти", 15 березня 2023 р. – Бондар О.І.
- Участь у науковому форумі "Протидія терористичним актам у міському середовищі" 21 червня 2023 року. Київ. – Бондар О.І.
- Круглий стіл з Інститутом з охорони навколишнього середовища – Національний науково-дослідний інститут ("IOŚ-PIB") у м. Варшава (Польща), Гірничо-металургійна академія (м. Краків, Польща) – Бондар О.І.
- Круглий стіл з ТОВ «Інститут сталої енергії «Менкиня» Аграрного університету імені Хуго Коллонтая (м. Краків, Польща) – Бондар О.І.
- Круглий стіл з ДНДІ «Центральний гірничий інститут» (м. Катовіце, Польща) – Бондар О.І.
- Круглий стіл з компанія EnergyTransferViennaGmbH (м. Відень, Австрія) – Бондар О.І.
- Круглий стіл з Центр бойової підготовки імені генерала Адольфаса Раманаускаса (Литовська Республіка). – Бондар О.І.
- Робоча зустріч з Генеральним секретарем Європейської асоціації місцевої демократії ALDA Aнтонеллою Валморбідою (АntonellaValmorbidа) з питань розвитку двосторонніх зв’язків у сфері екологічної освіти та науки, вдосконалення системи підвищення професійної кваліфікації екологів та профільних фахівців органів державного управління і місцевого самоврядування України. – Бондар О.І.
- Робоча зустріч з групою волонтерів з Великобританії, очолюваних Олівером Ден Марлі з питань взаємовигідної співпраці. – Бондар О.І.
- Робота в оперативному штабі з питань екології, створеному за ініціативи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління спільно з Українською асоціацією районних та обласних рад, Громадськими радами при Державній екологічній інспекції України та Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України, з метою фіксації, систематизації інформації та формування реєстру шкоди (збитків) заподіяних довкіллю внаслідок вторгнення російської федерації на територію України. – Бондар О.І.
- Участь в семінарі «Новітні технології застосування ядерних реакторів для систем муніципального опалення(на запрошення Компанії VKZR, місто Прага, з 24 по 26 травня 2023 року – Борисюк М.М.
- Участь у зустрічі з керівником проекту Radek Skoda та членами його команди, на якій відбулося ознайомлення з малим модульним реактором «TEPLATOR» та принципами його роботи в Чеському інституті інформації, робототехніки і кібернетики (м. Прага), 25 травня 2023 року – Борисюк М.М.
- Участь 12 липня (м. Прага) на базі Чеського інституту інформації, робототехніки і кібернетики у Сесії стратегічної співпраці щодо впровадження установки для виробництва теплової енергії на основні малого модульного реактора. – Борисюк М.М.
- 6 червня в мерії міста Славутич участь у робочій нараді з Міським головою Юрієм Фомічовим щодо створення в місті кластеру ядерної науки та технології у формі Північно-українського ядерного наукового хабу. Мета хабу – забезпечення умов для розвитку наукової та бізнес екосистеми ядерної та відновлюваної енергетики України. Стейкхолдерами. – Борисюк М.М.
- 29 червня 2023 року на базі Славутицької міської ради участь у другій Міжнародній науково-практичній конференції «Переробка рідких радіоактивних відходів: український контекст». Конференцію було присвячено обговоренню питань викликів і сталості поводження з радіоактивними відходами у післявоєнній відбудові; інноваційної інженерії та досліджень у сфері переробки рідких радіоактивних відходів; заходів безпеки та найкращих практик у переробці та управлінні рідкими радіоактивними відходами. – Борисюк М.М.
- 28-29 вересня 2023 року (м. Київ, Великий конференц-зал Національної академії наук України) участь у V Міжнародній науковій конференції «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику».. – Борисюк М.М.
- Під головуванням Доліна В.В. організовано круглий стіл «Chernobyl Panel: Chernobyl Disaster: Modern Problems and Perspectives» в рамках міжнородної конференції з відновлення довкілля та поводження з радіоактивними відходами «International Conference on Environmental Remediation and Radioactive Waste Management», яка відбулася в Штутгарті (Німеччина) 3-6 жовтня 2023 р. https://event.asme.org/ICEM/Speakers – Долін В.В.
- Участь у Міжгалузевому науковому симпозіумі з практичних проблем безпеки захоронення радіоактивних відходів, (SAFE ND) який відбувся в Берліні, Німеччина 13-16 вересня 2023 р. Виступив з доповіддю на секції «Вплив збройних конфліктів на безпеку та захист сховищ радіоактивних відходів (The impact of armed conflicts on the safety and security of nuclear waste installations) – Долін В.В.
- Участь (онлайн) в роботі 8 з’їзду Радіобілогічного товариства України в м. Житомирі 21-25 серпня 2023 р. з доповіддю “ENVIRONMENTAL AND RADIOLOGICAL THREATS CAUSED BY THE EXPLOSIVE DESTRUCTION OF THE KAKHOVKA HPP DAM” – Долін В.В.
- Співпраця з Пізанським університетом (Італія) Тематика: “Management of NPP concrete due to the accumulation, contamination/migration of the tritium” – Поводження з бетонами АЕС у зв’язку з акумуляцєю, забрудненням/міграцією тритію. – Долін В.В.
- Індивідуальний ГрантERASMUS grant from the University of Pisa (Project No. 2021-1-IT02-KA131-HED-000005909, Contratti 121/2023 del 26.01.2023) 24/01/2023-20/03/2023 – Долін В.В.
- Індивідуальний Грант MSA4Ukraine grant # 1232235 from Alexander von Humboldt foundation for University of Pisa “Evaluation of accumulation, contamination/migration of Tritium in concrete nuclear facility” started from 01/04/2023 – Долін В.В.
- Proceedings of the 3rd International Scientific and Practical Internet Conference, March 2-3, 2023. Dnipro, Ukraine. – Дьоміна Е.А.
- Науково-практична конференція Громадської організації “Українське товариство радіаційних онкологів” з міжнародною участю “Актуальні питання радіаційної онкології в Україні” 22-23 серпня 2023 р., м. Ужгород. – Дьоміна Е.А.
- 8-й з’їзд Радіобіологічного товариства України, м. Житомир, 21–25 серпня 2023. – Дьоміна Е.А.
- Участь у реалізації наукового проєкту (Відомча фундаментальна тематика) «Удосконалення наукових засад кондиціювання рідких радіоактивних відходів аес україни для забезпечення довгострокової безпеки захоронення (2021-2025 рр.). Етап 3. «Лабораторне одержання геоцементних матеріалів як стійкої ізоляційної матриці, придатної для кондиціювання РАВ. Вивчення впливу магнітних полів на процеси формування нанокомпозитів та склофази» - держреєстрації №0120U103379. - шифр теми - III-01-2021. – Забулонов Ю.Л.
- Участь у реалізації наукового проєкту (Відомча фундаментальна тематика) «Дослідження, аналіз, екологічна оцінка та перспективи впровадження малих модуль них реакторів в Україні». Етап 2. Дослідження перспектив використання малих ядерних реакторів, екологічних аспектів їх функціонування та можливостей забезпечення фізичного захисту» (2022-2026 рр.) – держреєстрації №0122U200364. - шифр теми III-01-22. – Забулонов Ю.Л.
- Участь у реалізації наукового проєкту (Прикладний проект) «Розроблення технології очищення рідких радіоактивних відходів зони відчуження ЧАЕС методом плазмохімії та наносорбентів» (1030), шифр теми 22К-03-08 (2022 – 2023 рр.) - номер держреєстрації №0123U101627. – Забулонов Ю.Л.
- В рамках Гранту НАТО науково-технічний проект від 19.05.2020. №945098 ЕС PREDIS) (2020-2024 рр.) «Thermal treatment of the radioactive waste forms and characterisation of the treated / reconditioned wastes» (CEA) («Поводження з радіоактивними відходами перед захороненням») (2020 -2024 рр.). Шифр теми V-11-20. – Забулонов Ю.Л.
- Договір №847593 – EURAD від 24.05.2020 р. «Допомога Європейським країнам впровадити програми поводження з радіоактивними відходами» (2020-2024 рр.). – Забулонов Ю.Л.
- Участь у проекті «Thermal treatment of the radioactive waste forms and characterisation of the treated / reconditioned wastes» (CEA) («Поводження з радіоактивними відходами перед захороненням») - в рамках Гранту НАТО виконується науково-технічний проект від 19.05.2020. №945098 ЕС PREDIS) (2020-2024) – Забулонов Ю.Л.
- Участь у проекті «Допомога Європейським країнам впровадити програми поводження радіоактивними відходами» - в рамках Гранту виконується науково-технічний проект від 24.05.2019 № 847593 EURAD (2019-2024) – Забулонов Ю.Л.
- Європейська спільна програма поводження з радіоактивними відходами. В рамках Гранту «EURAD», проект №847593 (проміжний звіт про виконання робіт №5) – Забулонов Ю.Л.
- Європейська спільна програма поводження з радіоактивними відходами. В рамках Гранту «PREDIS», проект №945098 (проміжний звіт про виконання робіт №4) – Забулонов Ю.Л.
- Поводження з відходами для ММР та паливом майбутнього. WP 2 (FORSAFF) – Waste Management for SMRs and Future Fuels – Забулонов Ю.Л.
- Стійка переробка та іммобілізація складних відходів. WP 6 (STREAM)-Sustainable Treatment and Immobilization of challenging waste – Забулонов Ю.Л.
- Інноваційні та нові матеріали для контейнерів/каністр під час захоронення: здійсненність виробництва та підвищена довговічність. WP9 (InCoManD) Innovative and new Container/canister materials under disposed field conditions: Manufacturing feasibility and improved Durability. – Забулонов Ю.Л.
- Проведення демонстраційних заходів перед Замовником та науковцями Селлафілд щодо виконання науково-технічного проекту № GC-364 "Багатофункціональна система автоматизованого дистанційного моніторингу та картографування радіоактивності GS-Smart", що виконується в рамках Гранту ANAMAD (Великобританія (Едінбург, Шотландія (01-10.05.23.) – Забулонов Ю.Л.
- Участь у 2–й Міжнародній конференції: «Переробка рідких радіоактивних відходів: український контекст». Доповідь «Застосування новітньої конструкції комбінованої споруди адсорбера-відстійника при очищенні (дезактивації) РРВ».– Забулонов Ю.Л.
- Участь у Робочій нараді щодо проведення дозиметричної паспортизації населених пунктів, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, платформа Zoom, (18.08.2023) – Забулонов Ю.Л.
- Участь у нараді ВП «Рівненська АЕС», ДП «НАЕК «Еергоотом», ВП «Науковий центр» ДП «НАЕК «Енергоатом», ДУ «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», ТОВ «Енергоновація» на майданчику ВП РАЕС (17.08.2023) – Забулонов Ю.Л.
- Виконання науково-дослідної роботи за відомчою тематикою “Удосконалення наукових засад кондиціювання рідких радіоактивних відходів АЕС України для забезпечення довгострокової безпеки захоронення” (шифр теми III-01-21) (строки виконання 2021 – 2025 рр.) від 01.10.2023. – Забулонов Ю.Л.
- Укладена попередня Угода про спільне вирішення екологічних проблем Казахстану, Узбекистану, Таджикистану з науково-виробничою групою Консорціуму LSIN GROUP (Казахстан – Узбекистан - Таджикистан) для виконання проекту «C-PLASMA» - «Інноваційна плазмова окисна вихрова технологія» для утилізації каналізаційних стоків, інфільтрату звалищ, пестицидів, ДДТ. – Забулонов Ю.Л.
- ХХІ конференція з фізики високих енергій та ядерної фізики (м. Харків ННЦ ХФТІ 21-23 березня 2023 р). Тези доповідей ХХ Конференції ННЦ ХФТІ. – Коваленко Г.Д.
- Участь у наукових дослідженнях за бемою: «Аналіз стану ядерної та радіаційної безпеки в умовах військової агресії росії.» – Копиленко О.Л.
- Міжнародний круглий стіл «Українська дипломатія в умовах війни: підсумки 2023 року», Дипломатична академія, м. Київ, 21 грудня 2023 року. – Копиленко О.Л.
- Міжнародна конференція «Європейська інтеграція України через кордони – за допомогою держав Вишеградської групи», м. Ужгород, 10 листопада 2023 року. – Копиленко О.Л.
- Міжвідомчий науково-практичний круглий стіл «Порушення законів і звичаїв війни: актуальні проблеми теорії, практики та правового регулювання», НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрН України спільно із Національною академією внутрішніх справ м. Київ, 22 лютого 2023 року. – Копиленко О.Л.
- Експертне обговорення Ялтинської Європейської Стратегії «Один рік – Боротьба триває». Фонд В.Пінчука, м. Київ, 24 лютого 2023 року. – Копиленко О.Л.
- Науково-експертне обговорення Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності». Інститут українознавства при МОН України, м. Київ, 28 березня 2023 року. – Копиленко О.Л.
- Національний круглий стіл «Геноцид української нації: збройна агресія росії проти України», на базі НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрН України спільно із Національною асоціацією дослідників Голодомору-геноциду українців, м. Київ, 31 березня 2023 року. – Копиленко О.Л.
- Всеукраїнський науковий форум «Протидія терористичним актам у міському середовищі» МОН України, Національна комісія з радіаційного захисту населення України, Український державний університет імені М. Драгоманова, м. Київ, 21 червня 2023 року. – Копиленко О.Л.
- VIII З'їзд Радіобіологічного товариства України, м. Житомир, 21-25 серпня 2023 року. – Копиленко О.Л.
- Експертне обговорення Плану України в рамках реалізації пропозиції Європейської Комісії щодо Регламенту Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу про створення Українського фонду (Ukraine Facility) під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра Ю. Свириденко, м. Київ, 26 жовтня 2023 року. – Копиленко О.Л.
- Науково-практичний круглий стіл “Громадянське суспільство та правова держава: виклики воєнного часу”, НДІ правотворчості та науково-правових експертиз Національної академії правових наук України та Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду, м. Київ, 28 листопада 2023 року. – Копиленко О.Л.
- Круглий стіл «Військово-правова наука та освіта в Україні: уроки російсько-української війни», НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрН України спільно з Національним університетом оборони України і Національною академією внутрішніх справ за сприяння Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України м. Київ, 30 листопада 2023 року. – Копиленко О.Л.
- Участь у розробці 32 проектів законів та 20 постанов Верховної Ради України. – Копиленко О.Л.
- Наукове керівництво дисертаційних досліджень та участь у роботі по атестації наукових кадрів в експертній раді Міністерства освіти і науки України з питань атестації наукових кадрів з правових наук. – Копиленко О.Л.
- Участь у виконанні науково-дослідної теми «Дослідження ефектів іонізуючого випромінювання в діапазоні малих доз у природних умовах та модельних експериментах» – Липська А.І.
- Участь у виконанні науково-дослідної теми «Дослідження радіоекологічного стану техногенно трансформованих екосистем в зоні впливу ЧАЕС». – Липська А.І.
- Науково-дослідна робота в рамках угоди про співпрацю між ІЯД НАНУ та Інститутом радіоактивності навколишнього середовища, Університет Фукусіма, Японія (Institute of Environmental Radioactivity, Fukushima University, Japan) Fukushima University, Japan. – Липська А.І.
- Науково-дослідна робота в рамках угоди про міжнародне наукове співробітництво у галузі радіобіологічних досліджень між ІЯД НАНУ з Університетом Юваскюля (Фінляндська республіка) (University of Jyväskylä, Faculty of Mathematics and Science, Finland) – Липська А.І.
- Член оргкомітету XXX щорічної наукової конференції ІЯД НАН України, Голова секції конференції «Ядерної, радіаційної та техногенно-екологічної безпеки» . – Липська А.І.
- ХVIІ Міжнародна наукова конференція Ольвійський форум-2023: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі. «Радіаційна і техногенно-екологічна безпека людини та довкілля: стан, шляхи і заходи покращення», 15-18 червня 2023, Миколаїв, Україна. (on line). – Липська А.І.
- 8 з’їзд Радіобіологічного товариства України, 21-25 серпня 2023, Житомир, Україна – Липська А.І., Сушко В.О.
- XХХ щорічна наукова конференція Інституту ядерних досліджень НАН України, Київ, 25 вересня - 29 вересня 2023 р. – Липська А.І.
- Науковий семінар «Сучасний стан та перспективні напрямки радіобіологічних дослідженнь у Чорнобильській зоні відчуження» із участю співробітників Університета Юваскюля (Фінляндська республіка) (University of Jyväskylä, Faculty of Mathematics and Science, Finland) – Липська А.І.
- Участь у засіданнях секції Вченої ради Інституту ядерних досліджень НАН України «Ядерна, радіаційна та техногенно-екологічна безпека». – Липська А.І.
- Участь у засіданнях організації Black Sea Women in Nuclear Network (BSWN). – Липська А.І.
- Участь у роботі редакційної колегії журналу «Ядерна фізика та енергетика». – Липська А.І.
- Керівник науково-дослідницької роботи «Комплексний аналіз поведінки радіоактивного аерозолю в умовах Нового безпечного конфаймента на етапі його експлуатації» – Носовський А.В.
- Керівник науково-дослідницької роботи Дослідження та прогнозні оцінки стану ядерної безпеки комплексу “Новий безпечний конфайнмент – об’єкт Укриття” на етапі його експлуатації» – Носовський А.В.
- Керівник науково-дослідницької роботи «Комплексний аналіз потенційних сценаріїв перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему після введення в експлуатацію НБК» – Носовський А.В.
- Розробка та дослідження нових композитних матеріалів на основі важкого бетону і базальт-борної фібри з покращеними захисними властивостями від радіаційного випромінювання для атомної енергетики.61. Виступ на науковій сесії Загальних зборів НАН України. – Носовський А.В.
- Інтерв’ю для Громадського радіо. – Носовський А.В.
- Участь в організації та проведенні VIІI Міжнародної конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO’23 (27-28 квітня 2023 р.). – Носовський А.В.
- Участь в роботі міжнародної конференції, присвяченої початку роботи Центру енергетичної стабільності (CESTA) «SYNERGOATOM» (29 травня 2023 р., м. Прага). – Носовський А.В.
- Участь в навчальному курсі «Research Vetting, Individual Cybersecurity, and Knowledge Security Training» («Перевірка наукових досліджень, особистої кібербезпеки та безпеки знань») (30-31 травня 2023 р., м. Прага). – Носовський А.В.
- Участь в роботі конференції громадської організації «Українського ядерного товариства» (2 червня 2023 р.). – Носовський А.В.
- Участь в організації та проведенні V Міжнародної наукової конференції «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику» (28-29 вересня 2023 р.). – Носовський А.В.
- Зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжунем (9 серпня 2023 р.). – Носовський А.В.
- Інтерв’ю для загальнонаціонального телерадіомовлення NHK з Японії (23 листопада 2023 р.). – Носовський А.В.
- Відповідальний виконавець науково-дослідної роботи «Оцінка ядерних і радіаційних загроз національній безпеці в період воєнного стану та обґрунтування заходів з радіаційної безпеки та протирадіаційного захисту населення, персоналу та військовослужбовців». – Скалецький Ю.М.
- Керівник науково-дослідницької роботи «Дослідити вплив радіаційного опромінення на формування стійкої втрати працездатності при аналізі результатів медичної експертизи на наявність причинного зв’язку основних неонкологічних та онкологічних захворювань у постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС у віддаленому післяаварійному періоді» (термін виконання: 2021 – 2023 рр.). – Сушко В.О.
- Керівник науково-дослідницької роботи «Дослідити закономірності функціонально-структурних змін головного мозку в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений післяаварійний період та в осіб, які зазнали радіаційного впливу за різних сценаріїв опромінення під час воєнного стану в Україні» (термін виконання: 2022 – 2024 рр.). – Сушко В.О.
- Співвиконавець науково-дослідницької роботи «Механізми модифікуючого впливу COVID-19 інфекції на радіаційно-індуковані ефекти в осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» (термін виконання: 2022 – 2024 рр.). – Сушко В.О.
- Співвиконавець науково-дослідницької роботи «Оцінка ядерних і радіаційних загроз національній безпеці в період воєнного стану та обґрунтування заходів з радіаційної безпеки та протирадіаційного захисту населення, персоналу та військовослужбовців» (термін виконання: 2023р). – Сушко В.О.
- Участь у роботі освітніх семінарів з ННЦРМ та міжнародною участю і за підтримки ВООЗ / WHO-REMPAN «Організація оцінки ураження та медичної допомоги при радіаційних надзвичайних ситуаціях в Україні» та виступив з 2 тематичними лекціями-доповідями, всього впродовж 2023р. 12 доповідей (квітень-грудень 2023) – Сушко В.О.
- Круглий стіл з міжнародною участю «Відлуння Чорнобиля: Нові виклики та загрози» 2 доповіді 26 квітня 2023 – Сушко В.О.
- XVII Міжнародна наукова конференція «Ольвійський Форум-2023: стратегії країн причерноморського регіону в геополітичному просторі» - 2 доповіді – Сушко В.О.
- Науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання хімічної безпеки, проти радіаційного захисту та оцінки ризиків хімічного та радіаційного впливу на здоров’я людини та середовище її життєдіяльності через призму сучасних ХБРЯ загроз» 28-29 вересня 2023 року. – Сушко В.О.
- 4 робочі наради у форматі он-лайн, в рамках Українсько-Американського тиреоїдного проєкту «Дослідження раку та інших захворювань щитовидної залози в Україні, спричинених Чорнобильською аварією» (строки виконання: 2009-2023 рр.) з учасниками проєкту з боку США (Елізабет Кахун, Вібха Вій і Чанек Стефан) – Тронько М.Д.
- Виступ на круглому столі «Відлуння Чорнобиля: нові виклики та загрози» присвячений 37 роковинам Чорнобильської трагедії. – Тронько М.Д.
- Участь у 45-ому засіданні Генеральної Асамблеї онкологічних інститутів країн Європи (Organization of European Cancer Institutes – OECI), присвячене 120-й річниці присудження 1-ї Нобелівської премії в галузі фізики за відкриття явища радіоактивності Марії Скадовській-Кюрі. – Чехун В.Ф.
- Участь у міжвідомчої робочої групи з підготовки матеріалів до засідання Ради національної безпеки і оборони України з питання «Щодо профілактики, ранньої діагностики та лікування злоякісних новоутворень» – Чехун В.Ф.
- Доповідь: Geological disposal of radioactive waste: approaches, solutions and experience Technical Excellence & Innovation Seminar (TE&IS), Toronto, Canada (on-line), 11 April 2023,. – Шибецький Ю.О.
- Робоча нарада представників МАГАТЕ і України (ДАЗВ, ЦППРВ, НАН України) щодо оновлення планів технічного співробітництва в галузі захоронення РАВ, Київ, Україна (он-лайн конференція). 2 травня 2023 Була представлена доповідь: I.Shybetskyi, V.Shestopalov, I.Koliabina, ea. DGR screening and Roadmap for Implementing Geological Disposal in Ukraine. – Шибецький Ю.О.
- XVII International Scientific Conference. "MONITORING OF GEOLOGICAL PROCESSES AND ECOLOGICAL CONDITION OF THE ENVIRONMENT", Kyiv, Ukraine. 07-10 November 2023, Була представлена доповідь: I.Shybetskyi, V.Shestopalov, I.Koliabina, ea. The influence of climate changes on the safety of geological repository in the crystalline rocks of the Chornobyl Exclusion Zone. – Шибецький Ю.О.
- Участь в серії вебінарів МАГАТЕ «Webinar Series on Nuclear Decommissioning and Remediation, Management of Spent Nuclear Fuel and Radioactive Waste» (Nuclear Back End Webinar Series | IAEA), зокрема:
- 13 September 2023: Roadmap for Implementing a Deep Geological Repository Programme;
- 18 October 2023: Nuclear Fuel Cycle Scenario Simulation;
- 22 November 2023: Safeguards Considerations in Radioactive Waste Management Planning;
- 19 December 2023: Sustainability and Circularity in the context of Environmental Remediation– Шибецький Ю.О.
У 2022 році:
-
Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Механізми модифікуючого впливу COVID-19 на радіаційно-індуковані ефекти в осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» (термін виконання: 2022 – 2024 рр.). – Базика Д.А.
-
Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Молекулярно-генетичні та клітинні маркери інфламейджингу у лейкоцитах периферичної крові осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС»(термін виконання: 2022 – 2024 рр.). – Базика Д.А.
-
Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Встановити закономірності формування та вплив клітинного старіння на перебіг ішемічної хвороби серця в асоціації з коморбідною патологією впродовж тривалого спостереження осіб, які були задіяні в аварійних роботах на Чорнобильській АЕС» (термін виконання: 2022 – 2024 рр.). – Базика Д.А.
-
Організація та проведення прес-конференції «Променева хворобав для окупанта: наслідки перебування в «Рудому лісі» для російських військ, 11 квітня 2022 року, м. Київ. – Базика Д.А.
-
Участь у проекті Наукового Центру Охорони Здоров'я Університету Північного Техасу (США) з дослідження гуманітарної кризи в Україні в наслідок повномасштабного військового нападу рф 24 лютого 2022. – Базика Д.А.
-
Імплементація на національному рівні освітнього компоненту ВООЗ REMPAN з питань медичної готовності та допомоги у разі радіаційної аварійної ситуації. – Базика Д.А.
-
Участь у розробці Проекту пропозицій до проекту Указу Президента України «Про схвалення Стратегії подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення на 2023-2030 роки – Базика Д.А.
-
Робота над підготовкою матеріалів щодо створення на базі ННЦРМ Європейського науково-практичного центру радіаційної медицини для лікування постраждалих внаслідок ядерно-радіаційних аварій та інцидентів, а також для проведення відповідної наукової роботи і обміну досвідом. – Базика Д.А.
-
Робоча зустріч з представниками Посольства Французької Республіки в Україні з метою обговорення перспектив двостороннього співробітництва між Францією та Україною з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи 25 січня 2022 р. – Борисюк М.М.
-
Участь в онлайн нараді з підготовки до засідання Асамблеї вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля,15 квітня 2022 р. – Борисюк М.М.
-
Участь у сьомій Міжнародній конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2022 (відео конференція), 27 квітня 2022 р. – Борисюк М.М.
-
Участь в засіданні Спільного комітету «Україна – Європейський банк реконструкції та розвитку» з метою обговорення низки питань стосовно актуального стану зони відчуження та майданчику Чорнобильської АЕС, а також подальшої роботи Рахунку міжнародного співтовариства для Чорнобиля (РМСЧ), 29 вересня 2022 р. – Борисюк М.М.
-
Участь у засіданні Асамблеї вкладників Рахунку ядерної безпеки у режимі відеоконференції, 18 жовтня 2022 р. – Борисюк М.М.
-
Участь у засіданні Асамблеї вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля (режим відеоконференції), 10 листопада 2022 р. – Борисюк М.М.
-
Керівництво науково-технічної програми НАН України “Біопаливні ресурси та біоенергетика” (2018-22). – Блюм Я.Б.
-
Керівництво проєкту U.S. Civilian Research & Development Foundation (CRDF Global) “Оптимізація сорго як передової економічно цінної сировини для біопалива” (2021-22) – Блюм Я.Б.
-
Доповідач на 11th Central European Congress on Food and Nutrition (26-30 вересня 2022, Чатеж-на-Саві, Словенія). – Блюм Я.Б.
-
Запрошений доповідач на XVІІ-й Міжнародній науковій конференції «Фактори експериментальної еволюції організмів» (м. Умань, Черкаська область, 5-7 жовтня 2022 р.). – Блюм Я.Б.
-
Виступ на Президії НАН України з доповіддю, присвяченій 200-річчю з дня народження засновника сучасної генетики Грегора Йоганна Менделя (21 вересня 2022 р.). – Блюм Я.Б.
-
Horizon 2020 Programme Committees, національний представник за напрямком Food Security, Sustainable Agriculture and Forestry, Marine, Maritime and Inland Water Research, and the Bioeconomy (2017-21), тансформовано в Food, Bioeconomy, Natural Resources, Agriculture and Environment (спостерігач від України) 2022-. – Блюм Я.Б.
-
Public Research and Regulation Biotechnology Initiative (Netherlands), член наглядової ради, 2006-. – Блюм Я.Б.
-
The annual meeting of the PREDIS EC consortium, Helsinki (Finland), April 25-28, 2022. – Долін В.В.
-
International Conference: Liquid Radioactive Waste Treatment: Ukrainian context, Chornobyl (Ukraine), June 30, 2022. – Долін В.В.
-
The 31st International Conference Nuclear Energy for New Europe, Portoroz (Slovenia), September 12-15, 2022. – Долін В.В.
-
The Nuclear Material 2022 conference, Ghent, (Belgium), 24-28 October 2022. – Долін В.В.
-
International Conference Geochemistry of Technogenesis: Challenges of XXI Century, Kyiv (Ukraine), November 22-23, 2022. – Долін В.В.
-
Інтерв’ю журналу SCIENCE: https://www.science.org/content/article/dirty-bomb-ingredients-go-missing-chornobyl-monitoring-lab: опубліковано 25.03.2022 – Долін В.В.
-
Онлайн інтерв’ю для BBC щодо ситуації на Запорізькій АЕС (англійською мовою). Вийшло в ефір 27.08.2022. – Долін В.В.
-
Проект «Дослідження впливу поєднаної променевої і хіміотерапії на генетичні та метаболічні зміни у лімфоцитах периферичної крові хворих на рак шийки матки». – Дьоміна Е.А.
-
1st International scientific and practical conference. SPC “Sci-conf.com.ua”. 17-19.04.2022, Lviv, Ukraine. – Дьоміна Е.А.
-
Науково-практична конференція Українського товариства радіаційних онкологів (УТРО) за участі міжнародних фахівців «Актуальні питання радіаційної онкології в Україні», 21-22.09.2022, Львів, Україна. – Дьоміна Е.А.
-
ОЛЬВІЙСЬКИЙ ФОРУМ – 2022: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі. ХVІ Міжнародна наукова конференція, 23–26.06.2022, Миколаїв, Україна. – Дьоміна Е.А.
-
УГОДА про співпрацю між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Державною установою «Інститут геохімії навколишнього середовища» Національної академії наук України, від 21.01.2022.р., щодо взаємовигідної творчої співпраці в галузі проведення науково-дослідницьких робіт за пріоритетними напрямками в галузі досліджень впливу екологічних факторів на фізико-хімічні властивості рідинних систем, зокрема, медико-біологічного спрямування. – Забулонов Ю.Л.
-
Вебінар: українсько-британський семінар, присвячений проблемі чистої води «Нові технології для отримання чистої води: Низькотемпературна Плазма» 02.03.2022 р. – Забулонов Ю.Л.
-
Круглий стіл: сучасні проблеми забруднення води в Україні, можливості і шляхи використання плазмових систем для очистки природних і стічних вод від стійких та нових забруднювачів. – Забулонов Ю.Л.
-
Підготовка зарубіжного проекту на конкурс в Великобританії. Тема «Інноваційні технології контролю об’єктів ядерної еннергетики в режимі реального часу». Організатор: Defence and Security Accelerator DASA Accelerator – UK. Співвиконавці: 1. Associate Professor R.Busquets School of Life Sciences, Pharmacy and Chemistry Faculty of Science, Engineering and Computing Kingston University Penrhyn road, Kingston upon Thames, KT1 2EE, UK, 2. SME ANAMAD Ltd, based in Brighton UK Professor S/Mikhalovsky (березень - квітень 2022 р.). – Забулонов Ю.Л.
-
Проведення переговорів з представниками «National Centre for Nuclear Research (NCBJ)» (Польща) щодо кооперації сумісної роботи в підготовці грантових проектів) (квітень 2022 р – Забулонов Ю.Л.
-
VІІ Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2022. Тема INUDECO 2022: «Виклики ядерної енергетики України у військовий час» (Доповідь "PLASMA-SORB. Інноваційні технології очистки рідких РАВ", 27-28.04.2022 р. – Забулонов Ю.Л.
-
Засіданні щодо виконання Гранту НАТО №G5798, що виконується сумісно з UK, Cardiff University «Наука заради миру та безпеки»: по темі «Сенсор на основі наночастинок для виявлення сибірської язви та туберкульозу у режимі реального часу» в режимі ZOOM з представником НАТО (керівником проекту та його виконавцями) (18.05.2022.) – Забулонов Ю.Л.
-
Круглий стіл Національної академії внутрішніх справ «Вибухонебезпека в сучасних умовах військової агресії» в режимі відеоконференції з використанням платформи ZOOM. (Місце проведення Круглого столу: Навчально-науковий інститут №2 Національна академія внутрішніх справ, м. Київ, вул. Генерала Карбишева, 30.05.2022.). – Забулонов Ю.Л.
-
Certificate Is awarded to Zabulonov Yurii or being an active partcipant in XII International Scientific and Practical Conferece "Modern Scientific research: Achievements, innovations and development prospects", Berlin, 22-24 May 2022. – Забулонов Ю.Л.
-
Certificate Is awarded to Zabulonov Yurii for being an active partcipant in XII International Scientific and Practical Conferece "International Scientific innovations in human life": Manchester 8-10 June 2022. – Забулонов Ю.Л.
-
Certificate is awarded to Zabulonov Yurii for being an active partcipant in XII International Scientific and Practical Conferece "Science, innovations and education: problems and prospects": Tokyo, 1-3 June 2022. – Забулонов Ю.Л.
-
Конференція: The World Conference on Carbon, Carbon-2022, in London. Title: Carbon for a Cleaner Future. 3-8 July 2022, hosted by the British Carbon Group. Venue: Imperial College London. Учасники отримали сертифікати. The website: https://carbon2022.org – Забулонов Ю.Л.
-
Робоча on-line зустріч представників ДУ «ІГНС НАН України» та ANAMAD (Великобританія) щодо виконання науково-технічного проекту № GC-364 "Багатофункціональна система автоматизованого дистанційного моніторингу та картографування радіоактивності GS-Smart", що виконується в рамках Гранту Великобританії (13.07.2022 р.) – Забулонов Ю.Л.
-
Робоча on-line зустріч представників ДУ «ІГНС НАН України» та ANAMAD (Великобританія) щодо виконання науково-технічного проекту № GC-364 "Багатофункціональна система автоматизованого дистанційного моніторингу та картографування радіоактивності GS-Smart" (02-05.08.2022 р.) – Забулонов Ю.Л.
-
Certificate Is awarded to Zabulonov Yurii for being an active partcipant in XIV International Scientific and Practical Conferece "International Scientific innovations in human life": Manchester, 04-06 August 2022. – Забулонов Ю.Л.
-
Угода про співпрацю між ДУ «ІГНС НАН України» та ДП «НДЦ проблем надрокористування «Георесурс» НАН України» (№ НТС-07/08-22 від 09.08.22.) – у сфері науково-технічного співробітництва, залучення інвестицій і фінансування, проектування, виготовлення і поставок науковоємного експериментально-промислового устаткування, обладнання і систем охорони навколишнього середовища, на обопільно узгодженій території. – Забулонов Ю.Л.
-
Щорічна наукова конференція ІЯД-2022. Система швидкого реагування на загрози ядерно-радіаційної небезпеки // Інститут ядерних досліджень НАН України, у режимі онлайн, 26-30.09.22. – Забулонов Ю.Л.
-
Міжнародний семінар Seminar «Environmental Radioactivity Risks in Ukraine: Results of pre-war research and contemporary challenges», Warsaw, 5-6 October, 2022. Участь Japanese Science and Technology Agency – JST, Japanese International Cooperation Agency – JICA Institute of Environmental Radioactivity, Fukushima University, Japan (IER) University of Tsukuba, Japan (UT) State Agency of Ukraine of Exclusion Zone Management- SAUEZM National Academy of Sciences of Ukraine- NASU National Centre for Nuclear Research, Poland. – Забулонов Ю.Л.
-
Виконання науково-технічного проекту - Гранту Великобританії № GC-364 “MULTIFUNCTIONAL SYSTEM OF AUTOMATIC REMOTE MONITORING AND MAPPING OF RADIOACTIVITY - GS SMART” "Багатофункціональна система автоматизованого дистанційного моніторингу та картографування радіоактивності GS-Smart" (ДУ «ІГНС НАН України» та ANAMAD, Великобританія) проведені тестові випробування на об’єкті Селлафілд (Великобританія). Результати роботи наведені у статті «Команда кидає виклик небезпеці» для проекту Game Changers (Опубл. 22.09.2022 р.). – Забулонов Ю.Л.
-
ХХ конференція з фізики високих енергій та ядерної фізики (м. Харків ННЦ ХФТІ). Тези доповідей ХХ Конференції ННЦ ХФТІ 2022 р. 84 с. – Коваленко Г.Д.
-
Керівництво та участь у науково-дослідній темі «Дослідження ефектів іонізуючого випромінювання в діапазоні малих доз у природних умовах та модельних експериментах». – Липська А.І.
-
Керівництво та участь у науково-дослідній темі «Дослідження радіоекологічного стану техногенно трансформованих екосистем в зоні впливу ЧАЕС». – Липська А.І.
-
Членство оргкомітету XXIX щорічної наукової конференції ІЯД НАН України, Голова секції конференції «Ядерної, радіаційної та техногенно-екологічної безпеки», Київ, 26 вересня - 30 вересня 2022 р.. – Липська А.І.
-
Участь в діяльності робочої групи «Радіація&ЧЗВ» Державної екологічної інспекції України з розробки методик і порядку нарахування збитків, заподіяних природнім ресурсам та навколишньому природньому середовищу внаслідок надзвичайних ситуацій, в тому числі які виникли внаслідок збройної агресії, терористичних актів та інших злочинних дій. – Липська А.І.
-
XVI Міжнародна наукова конференція «Радіаційна і техногенно екологічна безпека людини та довкілля: стан, шляхи і заходи покращення» в рамках «Ольвійського форуму – 2022: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі», Миколаїв, 23-26 червня 2022 р. (on line) – Липська А.І.
-
Участь у XХІХ щорічна наукова конференція Інституту ядерних досліджень НАН України, Київ, 26 вересня - 30 вересня 2022 р. (on line). – Липська А.І., Носовський А.В.
-
International Seminar Environmental Radioactivity Risks in Ukraine: Results of pre-war research and contemporary challenges. (October 5, 2022, Warsaw, Poland). (on line). – Липська А.І.
-
Виступ на науковій сесії Загальних зборів НАН України (17 лютого 2022 р.). – Носовський А.В.
-
Участь в засіданні Президії НАН України (23 березня 2022 р.). – Носовський А.В.
-
Інтерв’ю для американського наукового журналу «Science». – Носовський А.В.
-
Участь в засіданні Президії НАН України (20 квітня 2022 р.). – Носовський А.В.
-
Участь в організації та проведенні VII Міжнародної конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO’22 (27-28 квітня 2022 р.). – Носовський А.В.
-
Інтерв’ю для французького національного громадського радіо «Radio France». – Носовський А.В.
-
Участь в організації та проведенні IV Міжнародної наукової конференції «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику» (30 вересня 2022 р.). – Носовський А.В.
-
Виступ на міжнародному семінарі «Радіаційні ризики для екології України: результати довоєнних досліджень та виклики сьогодення» (5-6 жовтня 2022 р., м. Варшава). – Носовський А.В.
-
Керівництво науково-дослідною роботою «Дослідити вплив радіаційного опромінення на формування стійкої втрати працездатності при аналізі результатів медичної експертизи на наявність причинного зв’язку основних неонкологічних та онкологічних захворювань у постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС у віддаленому післяаварійному періоді» (термін виконання: 2021 – 2023 рр.). – Сушко В.О.
-
Керівництво науково-дослідною роботою «Дослідити закономірності функціонально-структурних змін головного мозку в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений післяаварійний період та в осіб, які зазнали радіаційного впливу за різних сценаріїв опромінення під час воєнного стану в Україні» (термін виконання: 2022 – 2024 рр.). – Сушко В.О.
-
Брав участь у роботі конференції «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України» та виступив з доповіддю «Медична експертиза захворювань, що призводили до інвалідності та смерті внаслідок впливу радіаційного опромінення в умовах Чорнобильської катастрофи у віддаленому післяаварійному періоді (35 років) 20-21 жовтня 2022 р., (м. Київ, Україна). – Сушко В.О.
-
Брав участь у роботі конференції МО України, Командування медичних сил Збройних Сил України, Української військово-медичної академії, ДП «Науковий Токсикологічний Центр ім. акад. Л.І. Медведя МОЗ України», ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України» «Актуальні питання хімічної безпеки, протирадіаційного захисту та оцінки ризиків хімічного та радіаційного впливу на здоров’я людини та середовище її життєдіяльності через призму сучасних ХБРЯ загроз» та виступив з доповіддю «Радіаційні ураження респіраторної системи», 30 листопада 2022 р. – Сушко В.О.
-
Брав участь у роботі освітнього семінару WHO-REMPAN з ННЦРМ та міжнародною участю і за підтримки ВООЗ / WHO-REMPAN Training webinar with NRCRM with the WHO support and international participation «Організація медичної допомоги та дозиметричного забезпечення при радіаційних аваріях у зоні військових операцій / Medical and dosimetry management of radiation accidents in military operations area» та виступив з доповіддю «Інгаляційне надходження радіонуклідів при радіаційній аварії та клініко-прогностичне значення їх дії в гострий та віддалений період / Radionuclides inhalation in condition of radiation accident and clinical-prognostic meaning of their action in the acute and remote period» 26 Травень 2022 / 26 May 2022. – Сушко В.О.
-
Проведено 5 робочих нарад у форматі он-лайн, в рамках Українсько-Американського тиреоїдного проєкту «Дослідження раку та інших захворювань щитовидної залози в Україні, спричинених Чорнобильською аварією» (строки виконання: 2009-2022 рр.) з учасниками проєкту з боку США (Елізабет Кахун, Вібха Вій і Чанек Стефан). – Тронько М.Д.
-
Виступ на засіданні Генеральної Асамблеї Організації Європейських онкологічних інститутів (Organization of European Cancer Institutes – OECI (17 червня 2022 року в м. Валенсія, Іспанія під час 2022-OECI Oncology Days). – Чехун В.Ф.
-
Участь у відео конференції з Президентом ОЕСІ Professor Thierry Philip та OECI General Manager Professor Claudio Lombardo 07 жовтня 2022 року. – Чехун В.Ф.
-
Зустріч члена Президії НАН України, Голови Національної комісії з радіаційного захисту населення України, народного депутата України, академіка НАН України Олександра Копиленка й Голови Наукової ради з проблеми «Злоякісні новоутворення» НАН України, радника дирекції Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, академіка НАН України Василя Чехуна з Віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною. – Копиленко О.Л., Чехун В.Ф.
-
Technical Meeting on Global Progress in Developing Geological Disposal Solutions within the Underground Research Facilities Network, IAEA, Vienna (Part 1 - virtual). Доповідь: Updates of Ukrainian geological disposal program (17 to 19 October 2022). – Шибецький Ю.О.
-
Technical Meeting on Global Progress in Developing Geological Disposal Solutions within the Underground Research Facilities Network, IAEA, Vienna (Part 2 – in personal). участь в плануванні робіт на наступні 5 років за проектом «Мережа підземних дослідницьких лабораторій» (7 to 9 November 2022). – Шибецький Ю.О.
-
XVI International Scientific Conference. «MONITORING OF GEOLOGICAL PROCESSES AND ECOLOGICAL CONDITION OF THE ENVIRONMENT», Kyiv, Ukraine. Thermodynamic simulation of SNF dissolution under the expected conditions of the geological repository of radioactive waste in Ukraine (15-18 November 2022). – Шибецький Ю.О.
-
IAEA TC Project RER9154-EVT2206004. Meeting to Develop the Project Design for TC cycle 2024-2025: «Building Capacity for Radioactive Waste Management to Support the Sustainable use of Nuclear Technologies», Vienna, Austria. участь в плануванні робіт за новим проектом МАГАТЕ з підтримки країн, що розвиваються, стосовно удосконалення національних програм захоронення РАВ (28 November to 2 December 2022). – Шибецький Ю.О.
-
Наукова робота згідно відомчих тематик Інституту фізіології рослин і генетики НАН України «Поліпшення пшениці озимої м’якої методами генетичної інженерії та маркер-допоміжної селекції з метою підвищення її потенціальної продуктивності та адаптивного потенціалу до несприятливих умов довкілля» і «Розробка наукових засад створення високопродуктивних сортів культурних рослин із підвищеним адаптивним потенціалом до несприятливих умов навколишнього середовища» в межах бюджетних програм НАН України (КПКВК 6541030 «Наукова і науково-технічна діяльність наукових установ Національної академії наук України» та КПКВК 6541230 «Підтримка розвитку пріоритетних напрямів наукових досліджень»). – Якимчук Р.А.
У 2021 році:
-
Член Президії НАМН України, академік-секретар Наукового відділення при Президії НАМН України з теоретичної та профілактичної медицини. Директор Центру співробітництва з ВООЗ по мережі медичної готовності та допомоги при радіаційних аваріях. Головний редактор міжвідомчого збірника «Проблеми радіаційної медицини та радіобіології» ННЦРМ, член редакційних рад журналів «Український медичний часопис», «Український журнал гематології та трансфузіології», редакційної колегії журналу «Проблеми екології та медичної генетики і клінічної імунології», «Indian Journal of Radiation Research”, “International Journal of Low Radiation”.– Базика Д.А.
-
Член Президії НАН України, член Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України; член наукових рад журналів «Бюлетень Міністерства юстиції України», редакційних колегій журналів: «Юридична Україна» (голова колегії), «Наукові записки Інституту законодавства Верховної Ради України», «Слово Національної школи суддів України» – Копиленко О.Л.
-
Член редколегії журналів: «Ядерна фізика та енергетика» та «Проблеми радіаційної медицини та радіобіології» – Липська А.І.
-
Член редакційних колегій журналів «Ядерна та радіаційна безпека» та «Ядерна фізика та енергетика»; головний редактор журналу «Ядерна енергетика та довкілля», головний редактор серії наукових і навчальних видань НАН України під рубрикою «Безпека атомних електричних станцій» – Носовський А.В.
-
Президент Української асоціації громадського здоров’я; заступник голови Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО України; голова Координаційної ради для організації консультацій з питань співробітництва з Національними інститутами здоров’я США; шеф-редактор журналу «Довкілля та здоров'я» та збірника наукових праць «Гігієна населених місць»; почесний член Академії медичних наук Польщі; дійсний член Міжнародної медичної академії ім. А.Швейцара; академік Білоруської академії медичних наук; почесний професор Медичного університету Доккіо (Японія) – Сердюк А.М.
-
Член експертної групи проєкту «Моніторинг щитовидної залози після ядерних аварій (TM-NUC)» (Японія); член Європейської та Американської асоціації з вивчення цукрового діабету, Європейської тиреоїдної асоціації, Європейської асоціації ендокринологів (ESE), президент Асоціації ендокринологів України, президент Української асоціації клінічних ендокринологів, президент Української діабетичної асоціації; головний редактор журналу «Ендокринологія», член редакційних колегій ряду медичних журналів – Тронько Д.М.
-
Член Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони України; член Комітету з Державних премій України; заступник голови секції Комітету з Державних премій України для молодих вчених; голова Наукової ради НАН України з проблем «Злоякісні новоутворення»; голова Правління громадської організації «Українське товариство дослідників раку»; заступник голови Національної асоціації онкологів України; заступник голови Експертної проблемної комісії «Онкологія» МОЗ та НАМН України; офіційний постійний представник Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України у Організації Європейських онкологічних інститутів (Organization of European Cancer Institutes – OECI); член Європейської Асоціації онкологічних досліджень (ЕАСR); головний редактор міжнародного журналу «Experimental Oncology»; член редакційної колегії міжнародних журналів «The Lancet Oncology», «Ukrainian Edition», «Ukrainian Journal of Radiology» – Чехун В.Ф.
-
Член редколегії періодичних видань, що входять до наукметричних баз SCOPUS & WEB OF SCIENCE:
- Guest Associate Editor: Frontiers in Psychiatry (Research Topic: Ecological Disaster Neuropsychiatry) https://openeditors.ooir.org/index.php?editor_query=Loganovsky
- Guest Associate Editor: Frontiers in Public Health (Research Topic: Ecological Disaster Neuropsychiatry) https://openeditors.ooir.org/index.php?editor_query=Loganovsky
- Guest Associate Editor: Frontiers in Sociology (Research Topic: Ecological Disaster Neuropsychiatry) https://openeditors.ooir.org/index.php?editor_query=Loganovsky
- Member of Editorial Board: Clinical Neuropsychiatry https://www.clinicalneuropsychiatry.org/editors/
- Executive Editor: Problems of Radiation Medicine and Radiobiology http://www.radiationproblems.org.ua/editorial_board.html - Логановський К.М.
-
Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Вивчення ролі транскрипційних та трансляційних змін молекулярного каскаду ATM/CHEK2/P53/PUMA у формуванні віддалених канцерогенних ефектів опромінення в імунній системі учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС». – Базика Д.А.
-
Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Вивчення патогенетичних особливостей розвитку та прогресування ішемічної хвороби серця в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за 35-річний період після опромінення». – Базика Д.А.
-
Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Комплексний аналіз поведінки радіоактивного аерозолю в умовах Нового безпечного конфайнмента на етапі його експлуатації». – Носовський А.В.
-
Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Розробка та дослідження нових композитних матеріалів на основі важкого бетону і базальт-борної фібри з покращеними захисними властивостями від радіаційного випромінювання для атомної енергетики». – Носовський А.В.
-
Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Комплексний аналіз потенційних сценаріїв перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему після введення в експлуатацію НБК» – Носовський А.В.
-
Керівництво виконанням науково-дослідної роботи «Дослідження та прогнозні оцінки стану ядерної безпеки комплексу «Новий безпечний конфайнмент – об’єкт «Укриття»« на етапі його експлуатації». – Носовський А.В.
-
Семінар (в режимі відеоконференції) «Залучення громадськості», 26-27 січня 2021 року, проект U4.01/14B+14B1 «Розробка Національного плану геологічного захоронення радіоактивних відходів в Україні та графік його реалізації», Київ, Україна. – Шибецький Ю.О.
-
Тренінг з питань використання програмного забезпечення для накопичення геопросторової інформації в процесі створення геологічного сховища РАВ, 08-09 лютого 2021 року, проект U4.01/14B+14B1 «Розробка Національного плану геологічного захоронення радіоактивних відходів в Україні та графік його реалізації», Чорнобиль, Україна. – Шибецький Ю.О.
-
Міжнародна наукова конференція «Стрес і адаптація рослин» (Харків, 25–26 лютого 2021 р.). Харківський національний аграрний університет імені В.В. Докучаєва, 2021. С. 79–80. – Якимчук Р.А.
-
Засіданні Соціальної Ради України на тему «Реальний стан соціального захисту громадян та план подальших дій» – представив доповідь про стан захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та пропозиції з відновлення прав цієї категорії громадян, захищених в національних судах і Європейському суді з прав людини, лютий 2021 р. м. Київ, Україна. – Яценко В.М.
-
Оn-line Technical Meeting on Global Progress in Developing Geological Disposal Solutions, 22 February to 4 March 2021, within the Underground Research Facilities Network, IAEA, Vienna, Austria.– Yuriy Shybetsky.
-
XIX Конференція з фізики високих енергій та ядерної фізики. 23-26 березня 2021 р., Х: ННЦ ХФТІ – Коваленко Г.Д.
-
Семінар (в режимі відеоконференці) «Розповсюдження результатів проектів», 24 березня 2021 року, проект U4.01/14B+14B1 «Розробка Національного плану геологічного захоронення радіоактивних відходів в Україні та графік його реалізації», Київ, Україна. – Шибецький Ю.О.
-
Загальні збори НАМН України із міжнародною участю «Тридцять п’ять років Чорнобильської катастрофи: існуючі та майбутні дослідження радіологічних та медичних наслідків», 14 -15 квітня 2021 р. - WHO-NRCRM Webinar: «Chernobyl at 35» 26 квітня 2021. – Базика Д.А., Дьоміна Е.А., Логановський К.М., Сердюк А.М., Скалецький Ю.М., Сушко В.О., Тронько М.Д.
-
Комітетські слухання на тему: «35-ті роковини Чорнобильської катастрофи: проблеми та перспективи розвитку зони відчуження», 08 квітня 2021 року, Верховна Рада України, Комітет з питань екологічної політики та природокористування, Київ, Україна. – Копиленко О.Л., Чехун В.Ф., Шибецький Ю.О., Яценко В.М.
-
16. Досвід військових формувань у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС через призму сучасних радіаційних та хімічних загроз. 15-16 квітня 2021 р. Українська воєнно-військова академія, м. Київ – Скалецький Ю.М., Сердюк А.М.
-
VІ Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 21 (27-29 квітня 2021 року, м. Славутич): збірник матеріалів. - Чернігів: НУ «Чернігівська політехніка», 2021.
-
Оn-line XXth International Conference “Geoinformatics: Theoretical and Applied Aspects”, 11-14 May 2021, Kiev, Ukraine. – Y. Shybetsky.
-
Нарада з питань створення геологічного сховища, 17 травня 2021 року, Державне агентство України з управління зоною відчуження, Київ, Україна – Шибецький Ю.О.
-
Нарада щодо Концепції очищення ландшафтів ЧЗВ від радіоактивного забруднення, 27 травня 2021 року, (Компанія ТММ, ПАЕУ, НКРЗУ), Київ, Україна – Копиленко О.Л., Забулонов Ю.Л., Долін В.В., Шибецький Ю.О.
-
Міжнародний семінар H-Nat Summit, 2021, 02 червня 2021 року, он-лайн, Київ, Україна.– Шибецький Ю.О.
-
Інженерно-технічна рада ДСП ЦППРВ, 09 червня 2021 року, м.Чорнобиль. Обговорення і затвердження результатів звіту науково-дослідної роботи (НДР) «Скринінг території України стосовно перспектив геологічного захоронення радіоактивних відходів», Чорнобиль, Україна.– Шибецький Ю.О.
-
Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми фізіології рослин і генетики», присвячена 75-річчю Інституту фізіології рослин і генетики НАН України (Київ, 17 червня, 2021 р.). Київ: Інтерсервіс, 2021. С. 299–301. – Якимчук Р.А.
-
Оn-line IAEA Consultancy Meeting for Editing Review of Generic Roadmap for Implementing a Geological Disposal Programme, July 7 and 9, 2021, Vienna, Austria. – Y. Shybetsky.
-
Оn-line IAEA seminar, Experiences in Setting Up Funds for Back End Liabilities in Nuclear Power Programmes, June 15, 2021, Vienna, Austria. – Y. Shybetsky.
-
Засідання Ради у справах осіб з інвалідністю, організованому Міністерствами соціальної політики України і охорони здоров’я України, на якому виклав пропозиції стосовно виконання Рішення Конституційного суду України №1 р від 07.04.2021 р. про поновлення прав осіб з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, липень 2021 р. м. Київ, Україна. – Яценко В.М.
-
Робоча нарада в Мінсоцполітики України щодо проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» (в частині забезпечення прав громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи), виконання Рішення КСУ від 17.07.2018 р. №6-р та Рішення Європейського суду з прав людини «Бурмич та інші проти України», липень 2021 р. м. Київ, Україна. – Яценко В.М.
-
Virtual workshop IAEA TC UKR 9040, Roadmap for a Deep Geological Disposal program in Ukraine, September 9, 2021. – Y. Shybetsky.
-
Науково-практична конференція з міжнародною участю до Всесвітнього дня безпеки пацієнтів. БЕЗПЕКА ПАЦІЄНТА, БЕЗПЕКА МЕДИЦИ. м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, ТПП, конференц-зал «Колізей», Захід сертифіковано Національним університетом охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, 15 вересня 2021 р. – Скалецький Ю.М., Сердюк А.М.
-
Науково-практична конференція з міжнародною участю до Всесвітнього дня безпеки пацієнтів 2021 року «Безпека пацієнтів: на шляху до національного плану дій». Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, м. Київ, просп. Перемоги 34, санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія №1, 17 вересня 2021 року – Скалецький Ю.М., Сердюк А.М.
-
Науково-практична конференція з міжнародною участю до Всесвітнього дня безпеки пацієнтів 2021 року. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця 17 вересня 2021 р. – Скалецький Ю.М., Сердюк А.М.
-
Оn-line IAEA: the hybrid side event of the IAEA General Conference on the Roadmap towards Implementing a Deep Geological Repository, September 21, 2021, Vienna, Austria. – Y. Shybetsky.
-
Оn-line workshop of Andra (France): 30 Years of Andra: a Focus on the Geological Disposal Project Cigéo, September 22, 2021, Paris, France. – Y. Shybetsky.
-
VIІІ з’їзд Українського товариства радіаційних онкологів (УТРО), 21-23 вересня 2021 р. м. Херсон. – Дьоміна Е.А.
-
XVII Міжнародна науково-практична конференції «Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення». 13-17 вересня 2021 р, м. Харків.– Коваленко Г.Д.
-
ХХVII Міжнародній конференції з прискорювачів заряджених часток 21-24 вересня 2021р. м. Харків. –Коваленко Г.Д.
-
Засідання Координаційної Ради громадських чорнобильських організацій при Чорнобильській Асоціації народних депутатів України (ЧАНДУ), вересень 2021 р. м. Київ, Україна. – Яценко В.М.
-
XIV з’їзд онкологів та радіологів України, 30 вересня – 2 жовтня 2021 р., м. Київ. – Дьоміна Е.А.
-
«Актуальні проблеми, напрямки та шляхи їх вирішення» м. Житомир (22-23 квітня 2021 року), – Липська А.І.
-
«Тридцять п’ять років Чорнобильської катастрофи: існуючі та майбутні дослідження радіологічних та медичних наслідків», м. Київ, 14 квітня 2021 року – Липська А.І.
-
ННЦРМ XХVІI щорічна наукова конференція. ІЯД НАНУ (Київ, 28 вересня - 1 жовтня 2021 р.). – Липська А.І.
-
The 5th Symposium on EuroAsian Biodiversity (SEAB-2021), 1-3 July, 2021, Almata, Kazakhstan (on line) – Липська А.І.
-
Всеукраїнська науково-практична конференція «Генетика і селекція в сучасному агрокомплексі (Умань, 15 жовтня, 2021 р.). Умань, 2019. С. 151. –Якимчук Р.А.
-
Сьома сесія Наради Сторін Орхуської Конвенції та протоколу РВПЗ до неї, на якій обговорювались досягнення та виклики у просуванні екологічної демократії, цифрової трансформації та сталого розвитку 18-22 жовтня 2021 р. – Бондар О.І.
-
French-Ukrainian Workshop – Instrumentation developments for High energy physics, 27-29 Oct 2021, Kharkov – G. Kovalenko.
-
The International Conference of IAEA on Radioactive Waste Management: Solutions for a Sustainable Future (CN-294), on-line, November 1-5, 2021, Vienna, Austria. – Y. Shybetsky.
-
Technical meeting of UK/TS/58 project «Review of the Development of a National Plan for Radioactive Waste Geological Disposal in Ukraine and its Implementation Schedule (INSC Project U4.01/14B and 14B1)», November 9-10, 2021, Kyiv, Ukraine. – Y. Shybetsky.
-
47. virtual forum «Atomic energy and sustainable development. The role of women in R&D, nuclear and radiation safety and security”, November 25, 2021, Kyiv, Ukraine. – Y. Shybetsky.
У 2020 році:
-
Голова вченої ради ННЦРМ; голова спеціалізованої вченої ради з захисту дисертацій за спеціальністю «радіобіологія», «гематологія та онкологія». Голова експертної проблемної комісії «Радіаційна медицина» МОЗ та НАМН України, (Базика Д.А.).
-
Заступник голови Національної комісії з радіаційного захисту при Верховній Раді України. Спостерігач, представник від України в НКДАР ООН. Член експертної групи НКДАР ООН з аварії на АЕС, (Базика Д.А.).
-
Член Колегії Державної інспекції ядерного регулювання, участь у засіданнях в січні-березні особисто; у березні-грудні 2020 р.- віртуально, (Базика Д.А.).
-
Член Президії НАМН України, академік-секретар Наукового відділення при Президії НАМН України з теоретичної та профілактичної медицини. Директор Центру співробітництва з ВООЗ по мережі медичної готовності та допомоги при радіаційних аваріях, (Базика Д.А.).
-
Головний редактор міжвідомчого збірника «Проблеми радіаційної медицини та радіобіології» ННЦРМ, член редакційних рад журналів «Український медичний часопис», «Український журнал гематології та трансфузіології», редакційної колегії журналу «Проблеми екології та медичної генетики і клінічної імунології», «Indian Journal of Radiation Research”, “International Journal of Low Radiation”, (Базика Д.А.).
-
Вчена рада ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», (Бершеда Є.Р.).
-
Голова Вченої ради ДЗ "Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління", (Бондар О.І.).
-
Голова Спеціалізованої вченої ради К 26.880.02 за спеціальністю 03.00.16 «Екологія» (біологічні науки), (Бондар О.І.).
-
Член Спеціалізованої ученої ради Д 26.880.01 за спеціальністю 21.06.01 «Екологічна безпека» (технічні науки), член Спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 за спеціальністю 03.00.15 «Екологія. Сільськогосподарські науки», (Бондар О.І.).
-
Голова секції Вченої ради з ядерної, радіаційної і техногенно-екологічної безпеки Інституту ядерних досліджень НАН України (Липська А.І.)
-
Член редколегії журналів: «Ядерна фізика та енергетика» та «Проблеми радіаційної медицини та радіобіології», (Липська А.І.)
-
Член спеціалізованої ради по захисту Д 26.004.19 зі спеціальності 03.00.01 – радіобіологія у Національному університеті біоресурсів і природокористування України. та спецради Д 26.562.01 в ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України», (Липська А.І.)
-
Член оргкомітету XVI Міжнародної наукової конференції «Радіаційна і техногенно-екологічна безпека людини та довкілля: стан, шляхи і заходи покращення», (Липська А.І.)
-
Голова Національної Комісії з радіаційного захисту населення.
-
Член Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України, (Копиленко О.Л.)
-
Член наглядових рад Київського національного торговельно–економічного університету, Національної академії внутрішніх справ, Донецького юридичного інституту МВС України, Одеського державного університету внутрішніх справ, (Копиленко О.Л.)
-
Член наукових рад журналів «Бюлетень Міністерства юстиції України», редакційних колегій журналів: «Юридична Україна» (голова колегії), «Наукові записки Інституту законодавства Верховної Ради України», Часопис Хмельницького університету управління та права «Університетські наукові записки», «Розумовські зустрічі», «Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник „Повітряне і космічне право”»; «Слово Національної школи суддів України», (Копиленко О.Л.)
-
Голова вченої ради Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, а також голова спеціалізованої вченої ради цього Інституту з правом прийняття до розгляду дисертаційних робіт та проведення їхніх захистів на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук і кандидата технічних наук за спеціальностями 21.06.01 – екологічна безпека та 05.14.14 – теплові та ядерні енергоустановки, (Носовський А.В.)
-
Член вченої ради Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», науково-технічної ради Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча кампанія “Енергоатом”», (Носовський А.В.)
-
Член експертної ради Державної атестаційної комісії Міністерства освіти і науки України, експертної ради Міністерства освіти і науки України, (Носовський А.В.)
-
Член секції «Ядерно-енергетичний комплекс» науково-технічної ради Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, (Носовський А.В.)
-
Почесний член, а також член Правління Українського ядерного товариства; член спеціалізованої секції енергетики та енергоефективності Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки; член редакційних колегій журналів «Ядерна та радіаційна безпека» та «Ядерна фізика та енергетика», (Носовський А.В.)
-
Головний редактор журналу «Ядерна енергетика та довкілля», а також серії наукових і навчальних видань НАН України під рубрикою «Безпека атомних електричних станцій», (Носовський А.В.)
-
Президент Української асоціації громадського здоров'я, (Сердюк А.М.)
-
заступник голови Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО України, (Сердюк А.М.)
-
Член Національної комісії з радіаційного захисту при Верховній Раді України, (Сердюк А.М.)
-
Член Президії Національної академії медичних наук України, (Сердюк А.М.)
-
Голова спеціалізованої вченої ради Д 26.604.01 із спеціальностей: «гігієна» /медичні та біологічні науки/, «екологія» /медичні науки/, (Сердюк А.М.)
-
Голова Координаційної ради для організації консультацій з питань співробітництва з Національними інститутами здоров’я США на виконання Постанови Президії НАМНУ від 10.07.18р. для організації консультацій на рівні керівництва з питань співробітництва НАМНУ і Національними інститутами здоров’я США на підставі листа Надзвичайного і Повноважного Посла України в США В.О.Чалого від 10.05.18р. N6147/14-690-894, (Сердюк А.М.)
-
Член Національної спілки журналістів України, (Сердюк А.М.)
-
Шеф-редактор фахових наукових видань: журналу «Довкілля та здоров'я» та збірника наукових праць «Гігієна населених місць», (Сердюк А.М.)
-
Почесний член Академії медичних наук Польщі, (Сердюк А.М.)
-
Дійсний член Міжнародної медичної академії ім. А Швейцара, (Сердюк А.М.)
-
Академік Білоруської академії медичних наук, (Сердюк А.М.)
-
Почесний професор Медичного Університету Доккіо, Японія, (Сердюк А.М.)
-
Голова Спеціалізованої Вченої ради Д26.558.01 «Ендокринологія» в ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В. П. Комісаренка НАМН України», співголова консультативно-експертної групи «Лікарські засоби. Ендокринологія та обмін речовин» ДП «Державний експертний центр» МОЗ України, (Тронько Д.М.)
-
Член Експертній групі проєкту «Моніторинг щитовидної залози після ядерних аварій (TM-NUC)» (Японія), (Тронько Д.М.)
-
Член Європейської та Американської асоціації з вивчення цукрового діабету, Європейської тиреоїдної асоціації, Європейської асоціації ендокринологів (ESE), Президент Асоціації ендокринологів України, Президент Української асоціації клінічних ендокринологів, Президент Української діабетичної асоціації, (Тронько Д.М.)
-
Головний редактор журналу «Ендокринологія», член редакційних колегій ряду медичних журналів, (Тронько Д.М.)
-
Заступник Голови Національної комісії з радіаційного захисту України, (Чехун В.Ф.)
-
Член Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони України, (Чехун В.Ф.)
-
Член Комітету з Державних премій України, (Чехун В.Ф.)
-
Заступник голови секції Комітету з Державних премій України для молодих вчених, (Чехун В.Ф.)
-
Голова Спеціалізованої вченої ради Д26.155.01 в ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України зі спеціальності 14.01.07 – онкологія, (Чехун В.Ф.)
-
Голова Наукової ради НАН України з проблем «Злоякісні новоутворення», (Чехун В.Ф.)
-
Голова Правління Громадської організації «Українське товариство дослідників раку», (Чехун В.Ф.)
-
Заступник Голови Національної асоціації онкологів України, (Чехун В.Ф.)
-
Заступник Голови Експертної проблемної комісії «Онкологія» МОЗ та НАМН України, (Чехун В.Ф.)
-
Офіційний постійний представник Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України у Організації Європейських онкологічних інститутів (Organization of European Cancer Institutes – OECI), (Чехун В.Ф.)
-
Член Європейської Асоціації Онкологічних Досліджень (ЕАСR), (Чехун В.Ф.)
-
Головний редактор міжнародного журналу “Experimental Oncology”, (Чехун В.Ф.)
-
Член редакційної колегії міжнародних журналів «The Lancet Oncology, Ukrainian Edition», «Ukrainian Journal of Radiology», (Чехун В.Ф.)
-
V Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO’20, квітень 2020 р., м. Славутич, (Носовський А.В.)
-
XVI Міжнародна науково-практична конференція «Радіаційна і техногенно-екологічна безпека людини та довкілля: стан, шляхи і заходи покращення» в рамках «Ольвійського форуму-2020». стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі» 4 – 7 червня 2020 р. Миколаїв, 2020. С.59-61 (Липська А.І., Логановський К.М.)
-
Радиобиология: современные проблемы 2020: материалы международной научной конференции (Гомель, 24 – 25 сентября 2020 г.). Минск: А. Н. Вараксин, 2020. С. 59-61. Life, 2020, 10, 41; doi:10.3390/life10040041 www.mdpi.com/journal/life
-
EPA-2020, Eropean Psychiatric Association, 28th European Congress of Psychiatry, The Shared Heritage of European Psychiatry, Madrid, Spain, 4-7 July, 2020, 4271European Psychiatry. 2020, 63, S436-S436. Virtual Congress.
-
ICRP International Conference on Recovery after a Nuclear Accident, 1-4 December, 2020. (Липська А.І.)
-
Problems of organizing long-term monitoring and rehabilitation of radioactively contaminated areas of agricultural production (experience of Kyshtym, Chernobyl and Fukusima accidents) // ICRP International Conference on Recovery After Nuclear Accidents Radiological Protection. Lessons from Fukushima and Beyond (on-line, December 1–11, 2020), 7 p. (Prister B., Lev T., Talerko M., Nosovskyi A., Onishi Y., Tischenko O.)
-
XXVII щорічна наукова конференція інституту ядерних досліджень НАН України. До 50-річча ІЯД НАН України (Київ, 21-25 березня 2020). Анотації до доповідей. С268–269. (Липська А.І.)
-
Відеоконференція щодо розгляду співпраці Державного агентства України з управління зоною відчуження із зацікавленими фаховими установами НАН України, НАМН України, НААН України 1 грудня 2020 року (Базика Д.А.)
-
Вебінар “NERIS” - ЄВРОПЕЙСЬКА ПЛАТФОРМА ГОТОВНОСТІ ДО ЯДЕРНОГО ТА РАДІОЛОГІЧНОГО РЕАГУВАННЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ ТЕРИТОРІЙ - щодо Чорнобильських лісових пожеж -15: 00-16: 30 Презентація «Внутрішнє опромінення пожежників, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильських лісових пожеж у квітні-травні 2020 року» 28 травня 2020 р.(Базика Д.А.)
-
Консультаційна нарада під головуванням Міжнародного агентства з атомної енергії на тему «Низькі дози опромінення для пацієнтів та населення - Наука, концепції, технології та суспільство для комунікацій та сприйняття серед лікарів та зацікавлених сторін" Презентація «Досвід реалізації проекту Міжнародної науково-інформаційної мережі Чорнобиль (ICRIN)в Україні» 21-22 жовтня 2020 р. (Базика Д.А.)
-
“International Conference on Geological Barrier Systems, Host Rock Characterization, and Site Selection relevant to Underground Repositories”, ICG 2020, м. Ганновер (Німеччина) 24-25 лютого 2020 р. (Щибецький Ю.О.)
-
ХIV Міжнародна конференція «Моніторинг небезпечних геологічних процесів та екологічного стану довкілля», яка відбулася в Києві 10-13 листопада 2020 р. доповідь Шибецького Ю.О. "Regional analysis of Ukraines prospects for geological disposal of radioactive waste".
-
Круглий стіл «Стан та напрямки прогнозно-аналітичних досліджень у формуванні науково-технологічної та інноваційної політики» (Інститут законодавства Верховної Ради України, 16.01.2020 р.) (Бершеда Є.Р.)
-
Круглий стіл на тему: «Проблеми енергозбереження та енергоефективності в промисловості України» (Інститут законодавства Верховної Ради України, 20.02.2020 р.) (Бершеда Є.Р.)
-
Науково-практичний семінар «Актуальні питання удосконалення законодавчого регулювання у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки», організований (Інститут законодавства Верховної Ради України спільно з Національною комісією з радіаційного захисту населення України, 14.02.2020 р.) (Бершеда Є.Р.)
-
Круглий стіл «Впровадження цифрових технологій у системі правосуддя» (Інститут законодавства Верховної Ради України, 14–15.05.2020 р.) (Бершеда Є.Р.)
-
Круглий стіл «Онтогенез прав людини в умовах цифровізації» (Інститут законодавства Верховної Ради України 20–21.05.2020 р.) (Бершеда Є.Р.)
-
Інтернет-конференція та науково-експертне обговорення на тему «Достатній рівень життя: конституційна дефініція та економічні реалії», увага учасників якого була зосереджена на проблемах суспільного добробуту населення та належного рівня життя (Інститут законодавства Верховної Ради України спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, 25–26.05.2020 р.) (Бершеда Є.Р.)
-
Науково-практична конференція з нагоди 24-ої річниці Конституції України на тему «Конституційно-правова модель «цифрової України» (Інститут законодавства Верховної Ради, 24.06.2020 р.) (Бершеда Є.Р.)
-
Круглий стіл з обговорення актуальних проблем здійснення нагальних реформ (Інститут законодавства Верховної Ради України, 8.07.2020 р.) (Бершеда Є.Р.)
-
Круглий стіл на тему: «Удосконалення законодавчих норм у сфері енергетичної безпеки України» (Інститут законодавства Верховної Ради України, 4.08.2020 р.) (Бершеда Є.Р.)
-
Круглий стіл на тему: «Формування Національної економічної стратегії «Україна–2030» (Інститут законодавства Верховної Ради України, 27.08.2020 р.) (Бершеда Є.Р.)
-
Круглий стіл на тему: «Оцінка якості прогнозування у сфері технологічної безпеки України» (Інститут законодавства Верховної Ради України, 2.10.2020 р.) (Бершеда Є.Р.)
-
Круглий стіл з обговорення питань удосконалення експертної діяльності в Україні (Інститут законодавства Верховної Ради України, 10.12.2020 р.) (Бершеда Є.Р.)
-
Міжнародна конференція «Забруднення та зміна клімату 2020», Рим, 2–3 березня 2020 р. (Бондар О.І.).
-
Круглий стіл Комітету ВР «Реформування екологічного менеджменту та визначення напрямку розвитку наукових досліджень», Київ, 6 лютого 2020 р. (Бондар О.І.).
-
Семінар за участі Державної екологічної інспекції України «Напрямки поліпшення ефективності природоохоронної діяльності», Київ, 6 жовтня 2020 р. (Бондар О.І.).
-
Семінар за участі Державного космічного агентств «Геоінформаційні технології і моніторинг довкілля», Київ, 10 листопада 2020 р. (Бондар О.І.)
-
Міжнародна конференція – стаття Petrov S.V., Zabulonov Y.L., Jin Rikimu (Токио, Япония). PLASMA-STIMULATED REMEDIATION OF RADIOACTIVELY CONTAMINATED SOIL // V International Scientific and Practical Conference “ Perpectives of World Science and Education”, Osaka, 29-31.07.2020.
-
Х Міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, Національний авіаційний університет, 28 лютого 2020 р. (Копиленко О.Л.)
-
Міжнародна науково-практична конференція «Права людини та їх реалізація в Україні та світі» (10 грудня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Онлайн заходи ПАРЄ щодо участі Верховної Ради України та державних органів у виконання рішень Європейського суду з прав Людини (7 грудня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Заочна міжнародна науково-практична конференція «Дев’ятнадцяті осінні юридичні читання» (23 жовтня 2020 р., м. Хмельницький). (Копиленко О.Л.)
-
Шоста річниця кампанії #Ibelong УВКБ ООН в Україні (12-15 листопада 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
IX міжнародна науково-практична конференція «Розумовські зустрічі» (25-27 листопада 2020 р., м. Чернігів). (Копиленко О.Л.)
-
Засідання Депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Болгарією за участі Посла Республіки Болгарія в Україні (5 березня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Експертне обговорення «Моніторинг реалізації Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2020 рік» (21 грудня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин (16 грудня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Круглий стіл на тему: «Удосконалення інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» (11 грудня 2020 р. м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Круглий стіл на тему: «Проблемні питання законодавчоо врегулювання компенсації фізичним особам за використання їх житла (нерухомого майна) у військових цілях під час збройного конфлікту у Донецькій та Луганській областях» (30 листопада 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Круглий стіл «Юридична термінологія: проблеми стандартизації» (25 листопада 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин (18 листопада 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин (4 листопада 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Круглий стіл на тему: «Гуманітарна допомога у кризових ситуаціях, зокрема спричинених військовою агресію та окупацією. Усунення законодавчих перешкод» (22 жовтня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Круглий стіл з нагоди 20 річниці прийняття резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» (21 жовтня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин (30 вересня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Круглий стіл на тему: «Актуальні завдання щодо вдосконалення законодавства з питань запобігання та протидії сексуальному насильству в зоні збройного конфлікту» (23 вересня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин (16 вересня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Між фракційне депутатське об'єднання у Верховній Раді України «За українську науку» (11 вересня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин (2 вересня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин (15 липня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Експертне обговорення «Правовий моніторинг чи пост-законодавчий контроль: питання співвідношення та ефективності» (9-10 липня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Комітетські слухання на тему: «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав корінних народів і національних меншин» (8 липня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Онлайн конференція «Упровадження стандартів ґендерної рівності в Апараті Верховної Ради України» (8 липня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин (1 липня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Науково-практична конференція з нагоди 24-ої річниці Конституції України на тему «Конституційно-правова модель «цифрової України» (24 червня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин (17 червня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин (3 червня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Науково-експертне обговорення на тему «Достатній рівень життя: конституційна дефініція та економічні реалії» (25-26 травня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Круглий стіл «Онтогенез прав людини в умовах цифровізації» (20-21 травня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Круглий стіл «Впровадження цифрових технологій у системі правосуддя» (14-15 травня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Науково-експертне обговорення проблем запровадження електронної демократії в Україні (12-13 травня 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Експертне обговорення науково-правового забезпечення конституційної реформи та презентація видання «Конституція – правне обличчя всієї країни» (нереалізовані сторінки сучасного українського конституційного процесу)» (28 лютого 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Погодження Робочою групою законопроекту «Про всеукраїнський референдум» (27 лютого 2020 р., м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Науково-практичний семінар «Актуальні питання удосконалення законодавчого регулювання у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки» (14 лютого 2020 р.. м. Київ). (Копиленко О.Л.)
-
Науково-практична конференція: “Фізичні фактори довкілля і їх вплив на формування здоров’я населення України” (шістнадцяті Марзєєвські читання),[i]яка відбулась 12-13 листопада 2020 року у м. Києві на базі ДУ «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзєєва НАМН України» (Сердюк А.М., Скалецький Ю.М.)
-
IX Міжнародна конференція / Київ, 23–25 вересня, 2020 р. (Скалецький Ю.М.)
-
Науково-практична конференція з міжнародною участю «Академічні читання імені Володимира Паська в рамках 29-ї міжнародної медичної виставки PUBLIC HEALTH 2020» (Скалецький Ю.М.)
-
International scientific-practical conference: «TRENDS IN THE DEVELOPMENT OF MODERN SCIENTIFIC THOUGHT». Ванкувер, Канада. Листопад 23-26, 2020 р. (Скалецький Ю.М.)
-
Парламентські слухання на тему: «Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення». Слухання проводились відповідно до Постанови Верховної Ради від 14.01.2020 р. № 454-IX. 12 лютого 2020 р. ,Київ, (Виступ директора ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України, академіка НАН України В.Ф. Чехуна на тему «Виклики і противаги онкології XXI століття»).
-
Складові єдиного медичного простору України – протиріччя парадигми, Базика Д. А., Сушко В.О., Чумак А.А.
-
Техногенні ізотопи водню в біосфері та їхня екологічна небезпека: Звіт про НДР № держреєстрації 0116U003016 / Наук. кер. Долін В.В. – К.: ДУ ІГНС НАН України, 2020.
-
Вітамін-гормон D та прищитоподібні залози:глобальний вплив на стан здоров'я, Камінський О.В., Базика Д.А., Комісаренко Ю.І.,Черенько С.М., Логановський К.М.,, Талько В.В., Копилова О.В.,Ільєнко І.М., Афанасьєв Д.Є.
-
Державна програма «Стратегія розвитку законодавства України» (державний реєстраційний № 0103U0079750) в частині законодавчого забезпечення реформування національної економіки та охорони навколишнього природнього середовища, Бершеда Є.Р.
-
Підготовка науково-експертних висновків та рекомендацій щодо забезпечення пріоритетних сфер суспільних відносин (на основі аналізу законопроектів, включених до порядку денного третьої та четвертої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання), у тому числі з питань законодавчого забезпечення децентралізації, енергетичної безпеки, конкурентної політики, питань оподаткування, банкрутства, будівництва і містобудування, АПК, екологічної безпеки і управління відходами, а також економічного розвитку в умовах пандемії, Бершеда Є.Р.
-
Підготовка науково-практичного дослідження «Ефективність законодавства України (питання моніторингу колізій)» в частині міжгалузевих та галузевих реформ економіки, Бершеда Є.Р.
-
Проект UNIDO «Впровадження сталих публічних закупівель (СПЗ) в Україні, Бондар О.І.
-
Проект ГЕФ-ЮНІДО «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів в Україні», Бондар О.І.
-
Реалізація інформаційних заходів за Програмою «Екологізація економік країн Східного партнерства Європейського Союзу» (ЕаР GREEN) в Україні, Бондар О.І.
-
Підтримка створення національної системи стратегічної екологічної оцінки (CEO) і оцінки впливу на довкілля (ОВД) в Україні, Бондар О.І.
-
Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища, Бондар О.І.
-
Ресурсоефективне та чисте виробництво (РЕЧВ), Бондар О.І.
-
Посилення ролі Оргуських центрів для вирішення екологічних проблем у Східній Європі, Бондар О.І.
-
Програма малих грантів ПРОООН в Україні “Освіта для сталого розвитку”, Бондар О.І.
-
Грант Великобританії: PROJECT: Advanced cold plasma technology for the removal of persistent organic pollutants from fresh water (Project No: 46343 від 07.01.2020 р.). Фінансується згідно договору №08/20-А від 01.03.2020 р., підписаного між «Advanced Nanostructured Materials Design and Consultancy Limited» (Англія) та Інститутом, строки виконання – березень – серпень 2020 р. Інновація – застосування високоефективної технології холодної плазми для очищення будь-яких техногенно-забруднених вод (в тому числі радіоактивних) без використання хімічних реагентів, Забулонов Ю.Л.
-
Грант ЄС – PREDIC «Поводження з відходами перед захороненням). Проєкт №945098 ЄС від 19.05.2020 р., Забулонов Ю.Л.
-
Грант НАТО. Programme Multi-Year Project Application NATO Emerging Security Challenges Division, SPS Programme, «A novel nanoparticle based real-time sensor for B. anthracis and M. tuberculosis” (2020-2022 рр.), Забулонов Ю.Л.
-
Грант Національного фонду досліджень України – НДР «Розробка системи багатофункціональної магнітолазерної терапії для лікування бойових ран та трофічних порушень учасників АТО і ООС – багатофункціональний лазерний комп’ютерний комплекс з 8 –а каналами (договір №2020.01/0308), Забулонов Ю.Л.
-
Участь у підготовці 60 науково-експертних висновків на проекти нормативних актів; загалом проаналізовано понад 320 законопроектів, Копиленко О.Л.
-
Підготовка наукових висновків щодо правозастосовчої діяльності для Президента, Кабінету Міністрів України, міністерств, центральних органів виконавчої влади – 2, Копиленко О.Л.
-
Підготовка наукових висновків щодо правозастосовчої діяльності для народних депутатів Верховної Ради України – 22, Копиленко О.Л.
-
Спільний українсько-китайський проект «Дослідження основних технологій підвищення безпеки та продовження термінів експлуатації атомних електростанцій із реакторами з водою під тиском» програми «Один пояс – один шлях». Проект виконувався в рамках співробітництва Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства освіти Китаю за участю Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ «Шицзячжуанський перший арматурний завод». Мета – розробка нових і наукове обґрунтування основних технологій для підвищення безпеки експлуатації атомних електростанцій у надпроектні строки, Носовський А.В.
-
Проект U4.01/14B «Розробка національного плану геологічного захоронення радіоактивних відходів в Україні та графік його реалізації». Проект виконується міжнародним консорціумом в складі: BGE (Німеччина), ANDRA (Франція), SKB (Швеція), Шибецький Ю.О.
-
Захищена докторська дисертація (консультант Копиленко О.Л.) Костицька І. О. Юридична відповідальність депутата парламенту у системі відповідального представницького правління: конституційно-правові засади: дис. докт. юр. наук за спец. 12.00.02. Інститут законодавства Верховної Ради України. Київ, 2020, Копиленко О.Л.
-
Член Атестаційної колегії МОН України, Голова Спеціалізованої вченої ради Д 26.867.01 Інституту законодавства Верховної Ради України, член Спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Національного університету «Одеська юридична академія»; Голова екзаменаційної комісії Національної академії державного управління при Президентові України, Копиленко О.Л.
-
Голова комісії по захисту PhD – дисертації 04.06.2020 Кравець О.П.
-
Викладала три спецкурси аспірантам Інституту: « Методологія наукового пошуку», «Радіаційна біофізика», « Радіобіологія людини та тварин», Кравець О.П.
-
Курси лекцій «Дозиметрія та захист від іонізуючого випромінювання», «Основи фізики реакторів», «Ядерно-фізичні аспекти ядерних реакторів та ТЯР», «Динаміка ядерних реакторів», Носовський А.В.
-
Керівництво виконанням дисертаційних робіт докторанта Інституту, завідувача кафедри громадського здоров’я Національного університету «Острозька академія», доцента, к.мед.н. Гущука Ігоря Віталійовича «Наукове обґрунтування концептуальних засад розвитку системи охорони громадського здоров’я України (гігієнічні аспекти)», на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.02.01 «Гігієна та професійна патологія» (пройшла офіційний захист в 2020 р.), Сердюк А.М.
-
Дисертаційна робота Кравченка Сергія Володимировича аспіранта лабораторії безпекових стратегій в охороні здоров’я ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі знань 22 охорона здоров’я, за спеціальністю 229 громадське здоров’я, Скалецький Ю.М.
-
Науковий керівник освітнього проєкту «Школа ендокринолога». Зроблено 5 доповідей на науково-практичних конференціях у рамках освітнього проєкту «Школа ендокринолога» (м. Київ, 2020 р.). За даними наукометричної бази Scopus h-індекс становить 35, Тронько Д.М.
-
Керував виконанням 3 дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора та 2 - кандидата наук. Завідувач кафедри ендокринології НМАПО ім. П. Л. Шупика МОЗ України, Тронько Д.М.
-
Нарада представників Рівненської АЕС з науковцями ДУ «ІГНС НАН України» з нагальних науково-технічних питань експлуатації РАЕС, що потребують вирішення, зокрема щодо поводження з рідкими та твердими радіоактивними відходами, щодо гідрохімічного стану р. Стир, щодо водопідготовки та поводження з відходами, 25.08.2020р., Забулонов Ю.Л.
-
Зустріч фахівців Державної установи «ІГНС НАН України з керівним складом ХАЕС на базі навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС. У рамках наради провідні науковці на чолі з директором ДУ «ІГНС НАН України» чл.-кор. НАН України Юрієм Забулоновим презентували науково-інноваційні розробки щодо сортування радіоактивних відходів, напрацювання в системах радіаційного моніторингу, технології водоочистки природних і стічних вод, 10.09.2020 р., Забулонов Ю.Л.
-
Перемовини директора ДУ «ІГНС НАН України» Забулонова Ю.Л. з науковцями компанії ELGAZ (Туреччина) – за результатами візиту Президента України Зеленського В.О. у Туреччину (16.10.20 р.): активізувати спільні науково-технічні роботи в сфері екології, відновлення природного навколишнього середовища, ядерно-радіаційної безпеки (15-16.10.2020 р.), Забулонов Ю.Л.
-
Публічна дискусія: «Майбутнє аналітичних центрів в Україні: завдання, виклики, можливості» (Разумков Центр, Think Tank and Civil Societies Program University of Pennsylvania), Бершеда Є.Р.
-
Тренінг «Інструменти діалогу в побудові ефективної комунікації» (Інститут законодавства Верховної Ради України за підтримки офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, 25–28.02.2020 р.), Бершеда Є.Р.
-
Експертне обговорення науково-правового забезпечення конституційної реформи, під час якого презентовано видання «Конституція – правне обличчя всієї країни» (нереалізовані сторінки сучасного українського конституційного процесу)» (Інститут законодавства Верховної Ради України, 28.02.2020 р.), Бершеда Є.Р.
-
Науково-експертне обговорення проблем запровадження електронної демократії в Україні (Інститут законодавства Верховної Ради України, 12–13.05.2020 р.), Бершеда Є.Р.
-
Консультація експертів Венеційської комісії із зацікавленими сторонами щодо проекту Закону України № 3612 «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» (22.06.2020 р.), Бершеда Є.Р.
-
Експертне обговорення «Законопроект про всеукраїнський референдум: погляд міжнародних експертів» (26.05.2020 р.), Бершеда Є.Р.
-
Експертне обговорення «Правовий моніторинг чи пост-законодавчий контроль: питання співвідношення та ефективності» (Інститут законодавства Верховної Ради України, 9–10.07.2020 р.), Бершеда Є.Р.
-
Експертні слухання «Європейська практика стандартизації юридичної термінології та її застосування в Україні» (Інститут законодавства Верховної Ради України, спільно з Національною комісією зі стандартів державної мови, 10.12.2020 р.), Бершеда Є.Р.
-
Експертне обговорення «Моніторинг реалізації Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2020 рік» (Інститут законодавства Верховної Ради України, 22.12.2020 р.), Бершеда Є.Р.
-
Копиленко О., Шаповал В. Конституційна ситуація в Україні: «розмови запросто» // Газета Голос України. № 232 (7489). 15 грудня 2020 р.
-
30 років українського парламентаризму у програмі "ПолітикаUA" на телеканалі "Рада" 16.07.2020р., Копиленко О.Л.
-
День Конституції України у програмі «ПолітикаUA» на телеканалі Рада 24.06.2020р.,
Копиленко О.Л. -
Міжнародне наукове співробітництво з Університетом м. Регенсбург (Німеччина) та Мюнхенським Інститутом східноєвропейського права при Федеральному міністерстві юстиції Німеччини у сфері перспектив розвитку сучасної української правничої культури, Копиленко О.Л.
-
Міжнародне наукове співробітництво з Парламентською службою Бундестагу з питань наукового співробітництва, Копиленко О.Л.
-
Міжнародне наукове співробітництво з Представництвом Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні у рамках програми спільних заходів із поширення знань у галузі міжнародного гуманітарного права, Копиленко О.Л.
-
Міжнародне наукове співробітництво з представництвом фонду Ганса Зайделя (Німеччина) щодо державного управління в Україні в особливих умовах, зокрема питань правового статусу й організації діяльності військово-цивільних адміністрацій, Копиленко О.Л.
-
Міжнародне наукове співробітництво з Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (ODIHR) з питань моніторингу чинного українського законодавства та освітньо-навчальної діяльності, Копиленко О.Л.
-
Нарада в Державному агентстві України з управління зоною відчуження (лютий 2020 р.) щодо розвитку наукового напрямку в зоні відчуження, Липська А.І.
-
Робоча нарада та підготовка договору про творчу співпрацю з University of Surrey (Великобританія), Department of Clinical and Experimental Medicine, School of Biosciences and Medicine Сердюк А.М.
-
Робочі наради та листування в межах міжнародного наукового співробітництва з Європейським регіональним бюро ВООЗ, представництвом ВООЗ в Україні, МАГАТЕ, Медичним університетом м. Доккіо (Японія); Королівським Каролінгським інститутом (Швеція, м. Стокгольм), інституціями Білорусі, Молдови, Грузії тощо Сердюк А.М.
-
Скайп-конференції та спільні засідання з обговорення та вдосконалення планування спільних наукових розробок з питань медичної екології, професійної медицини тощо, Сердюк А.М.
-
Захистити і зберегти лікаря /Газета День 16.04.2020 (автори О. Яворовський, Ю. Скалецький, А Шкурба).
-
Робочі наради (5), у форматі он-лайн, в рамках Українсько-Американського тиреоїдного проекту «Дослідження раку та інших захворювань щитовидної залози в Україні, спричинених Чорнобильською аварією», Тронько Д.М.
-
Ювілейний он-лайн симпозіум Міжнародного агентства з вивчення раку, ВООЗ (секція: Навколишнє середовище та радіація), 16 вересня 2020 р., м. Ліон, Тронько Д.М.
-
Вебінар Гілберта В. Вшанування 75-ї річниці атомних бомбардувань - Дослідження впливу радіації на здоров’я, Фонд досліджень радіаційних ефектів, Японія, 10 листопада 2020. (The Third Gilbert W. Beebe Webinar: Commemorating the 75th Anniversary of the Atomic Bombings - Studies on Radiation Health Effects at the Radiation Effects Research Foundation, Japan Nov 10, 2020), Тронько Д.М.
-
Програма проекту телеканалу «ГЛАС». «Літопис. Відлуння епох» — «Лікування раку», 25 січня 2020 р. академік НАН України В.Ф. Чехун, директор Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України. Інтерв’ю: було зазначено, що змінити сприйняття реальності можна в мить —одним словом, якщо це слово «рак». Але, не завжди слово рак означає вирок, бо це одна із хвороб, якій сучасна медицина навчилася протидіяти.
-
Новини на телеканалі «Україна» — «Сьогодні». Тема розмови “Протиракова стратегія МОЗ”, 13 лютого 2020 р. Гість студії: академік НАН України В.Ф. Чехун, директор Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України. На сьогодні більшість злоякісних новоутворень можуть бути виліковними, оскільки держава спроможна зробити все можливе для ранньої та своєчасної діагностики цієї форми патології та забезпечити хворих необхідною апаратурою та терапевтичними засобами для проведення лікування.
-
Телеканал NewsOne. Спецпроект «Хронология эпидемии. Чернобыль». 26.04.2020 р. Спецпроект «ХРОНОЛОГИЯ ЭПИДЕМИИ. ЧЕРНОБЫЛЬ» с Вячеславом Пиховшеком и Тамарой Горецкой. Учасник програми - академік НАН України В.Ф. Чехун, директор Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
-
Розробка Сьомої національної доповіді України про виконання зобов’язань за Об’єднаною конвенцією про безпеку поводження з відпрацьованим паливом та про безпеку поводження з радіоактивними відходами. Рецензування національних доповідей Німеччини і Швеції, Шибецький Ю.О.
-
Лютий 2020 р. Організація і проведення засідання Міжвідомчої науково-методичної ради "Геологічні проблеми ізоляції РАВ і інших небезпечних відходів». Мета – оприлюднення і обговорення попередніх результатів скринінгу території України стосовно перспектив геологічного захоронення РАВ, Шибецький Ю.О.
-
Серпень 2020 р. Участь в он-лайн нараді багаторічного міжнародного проекту МАГАТЕ «URF: Network of Excelence” (мережа Підземних Дослідницьких Лабораторій по обміну досвідом) Шибецький Ю.О.
-
Участь в роботі Науково-технічної ради Державного агентства України з управління зоною відчуження, Шибецький Ю.О.
-
Проведено експертизу законопроекту: реєстр. №3114 від 24.02.2020 р. «Про внесення змін до статті 14 закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Яценко В.М.
-
Проведено експертизу законопроекту: реєстр. №4555 від 29.12.2020 р. «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», Яценко В.М.
-
Участь у підготовці проекту Заходів до 35-х роковин Чорнобильської трагедії. Зазначений проект Заходів направлено державним органам, а також до НКРЗУ. На виконання заходів, зазначених у пункті 2, підготовлені та направлені звернення та пропозиції на адресу: Генерального секретаря ООН, Президента України, Голови Верховної Ради України, Центральних органів виконавчої влади, Яценко В.М.
-
Участь у підготовці пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо належного соціального захисту осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Пропозиції направлені Уряду, Мінсоцполітики, народним депутатом України. Фінансування витрат на соціальний захист постраждалих збільшено порівняно з попереднім роком − до 2,5 млрд. грн., Яценко В.М.
-
Участь у підготовці проекту постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до постанови №1210 від 2011 року, спрямованої на поліпшення пенсійного забезпечення постраждалих, Яценко В.М.
-
Участь у робочій зустрічі з Міністром охорони здоров’я України, з питань належного функціонування спеціалізованих медичних закладів, у яких надається медична допомога особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та ядерних випробувань, Яценко В.М.
-
Участь у підготовці пропозицій щодо забезпечення належного функціонування Національного наукового центру радіаційної медицини (ННЦРМ). Відповідне звернення направлено Прем’єр-міністру України та Міністру охорони здоров’я України, Яценко В.М.
-
Участь у підготовці пропозиції до «Плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю до 2025 року», в частині, що стосується прав осіб з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ці пропозиції направлені до Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, Яценко В.М.