Про стійкість духу українців та прагнення до свободи під час перебування у зоні відчуження говорив Іво Андреа Мійнсен, журналіст одного з найстаріших видань Швейцарії - Neue Zurcher Zeitung NZZ.
Зону відчуження за сприяння ДАЗВ швейцарські журналісти відвідали з метою висвітлення подій, що відбувались на ЧАЕС рік тому.
Несподіванкою для нас виявився той факт, що серед учасників групи був один з чотирьох сталкерів, що перебували у російському полоні - Костянтин Карноза, зараз український локальний продюсер газети NZZ. Рік потому Костянтин зустрівся з жінками, що допомагали йому під час полону, адже він має онкозахворювання й коли зрозумів, що звільнитися не вдасться, повідомив про захворювання медикам.
20 березня, під час ротації працівників, всіх сталкерів звільнили. Їх разом доправили до Славутича, який на той час перебував в облозі.
Швейцарські журналісти відвідали територію ЧАЕС, поспілкувались з Тетяною Матюхою, буфетницею й Катериною Чеботар, молодшої медсестри ПОЗ, що перебували в окупації та спілкувались з Костянтином. Наталя Олійниченко, фахівець Відділу міжнародного співробітництва та інформації Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» , розповіла про період окупації та сьогодення станції.
Побували іноземні представники в Прип'яті, завітали до самопоселенця з Чорнобиля Михайла Шилана.
Наприкінці відвідування Іво Андреа Мійнсен сказав: "Після початку повномасштабного вторгнення я приїжджаю до України вшосте. Зараз ситуація в Україні краще, ніж, наприклад, 3 місяці тому, коли росіяни атакували об'єкти енергоструктури. Ми були в Києві, це були складні моменти, було темно, зима тільки починалась й було страшно - як українці її переживуть. Важливо, що ви її пережили й що російські атаки не мали успіху. Мене вражає, як Україна воює - ви стоїте й вистоюєте! Здавалось, що у Росії сильна й велика армія, але вона не змогла достигнути успіху. Це дивовижно й позитивно! Особисто для мене важливо, щоб Україна перемогла!".