Сьогодні 22 травня 2023 року Запорізька АЕС повністю втратила зовнішнє електропостачання – відключилася високовольтна лінія передачі електроенергії 750 кВ «Дніпровська».

За інформацією експлуатуючої організації ДП НАЕК «Енергоатом», це сталося о 05:26 ранку внаслідок масованого ракетного обстрілу, здійсненого російськими загарбниками. Лінія 750 кВ «Дніпровська» - остання лінія, яка забезпечувала власні потреби Запорізької АЕС. Це сьомий випадок повного знеструмлення ЗАЕС за період її окупації російськими загарбниками.

Внаслідок втрати зовнішнього електропостачання ЗАЕС перейшла в режим живлення від аварійних дизель-генераторів, які забезпечують роботу систем безпеки ядерних установок майданчика АЕС, в тому числі систем охолодження ядерного палива.

Російські окупанти вкотре вдалися до ядерного шантажу, загрожуючи ядерною катастрофою як Україні, так і всьому світу. Міжнародна спільнота зобов’язана застосувати до країни-агресора максимально жорсткі засоби впливу, санкції щодо атомної галузі російської федерації, та змусити до деокупації, демілітаризації та повернення станції під контроль українського Уряду.