Українська НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Westinghouse Electric Company LLC уклали меморандум про взаєморозуміння у сфері впровадження малого модульного реактора Westinghouse AP300 в Україні.

Документ у присутності міністра енергетики України Германа Галущенка підписали президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і головний виконавчий директор Westinghouse Патрік Фрагман.

Угода про будівництво ММР передбачає створення спільної робочої групи для співпраці в укладенні контрактів, ліцензуванні та налагодженні локального ланцюга постачання. Міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що технологія малих модульних реакторів є дуже перспективною для України, особливо в частині реалізації національної Енергетичної стратегії до 2050 року.

«Україна має всі перспективи стати одним з лідерів чистої енергії та наростити потужності атомної генерації як завдяки будівництву нових енергоблоків великої потужності, так і завдяки встановленню малих модульних реакторів, перші з яких можуть з’явитися вже протягом найближчих десяти років», – додав він, зазначивши, що важливою складовою домовленостей є локалізація виробництва. Адже фахівців атомної галузі такого рівня, які є в Україні, у світі не так багато.

Своєю чергою виконавчий директор компанії Westinghouse Electric Company LLC Патрік Фрагман зазначив, що компанія рада підтримати український народ і Енергоатом чистою, надійною та безпечною енергією.

«Для компанії Westinghouse велика честь бути надійним партнером для України сьогодні та протягом наступних десятиліть – від ядерного палива до обслуговування станцій і виробництва електроенергії», – зазначив Патрік Фрагман.

«Енергоатом продовжує працювати над проєктами передових ядерних технологій, від яких у цей складний час залежить енергетична безпека України. Компанія робить усе можливе, щоб наша держава продовжувала рух до безвуглецевого чистого майбутнього, невід’ємною складовою якого є атомна енергія», – наголосив своєю чергою Петро Котін.

Нагадаємо, Енергетична стратегія України до 2050 року передбачає перехід до безвуглецевої енергетики, для якої однією з базових буде атомна генерація. Впровадження технологій малих модульних реакторів визначається одним із пріоритетів розвитку атомної енергетики.

Інша укладена сторонами угода передбачає поглиблення співпраці між НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse у будівництві першого з дев’яти запланованих блоків AP1000. Зокрема, передбачається постачання основних комплектуючих реакторів на Хмельницьку АЕС.