1 липня, Державна інспекція ядерного регулювання України видала Національному науковому центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ) Окремий дозвіл № ЕО 001018/2/15 на фізичний пуск ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів» (ЯПУ «Джерело нейтронів»).

ЯПУ «Джерело нейтронів» призначена для проведення наукових і прикладних досліджень у ядерній фізиці, радіаційному матеріалознавстві, біології, хімії й для виробництва медичних радіоізотопів. Разом із пуском установки Україна отримала можливість налагодити власне виробництво медичних радіоізотопів. Донині вони завозяться в Україну з інших держав.

Проєкт зі спорудження ядерної підкритичної установки реалізовано на базі ННЦ «ХФТІ» відповідно до домовленостей Вашингтонського саміту, викладених у Спільній заяві Президентів України та США в квітні 2010 року, та «Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом США щодо співробітництва з питань ядерної безпеки», підписаного 26 вересня 2011 року. Будівництво здійснювалося за фінансування американської сторони, як компенсація за вивезення з України усіх запасів високозбагаченого урану.