Європейська система підтримки прийняття рішень у режимі реального часу (JRODOS) є інструментом для прогнозування поширення радіоактивних речовин у навколишньому середовищі у разі їх викиду/скиду в результаті аварій.

3-5 листопада 2021 року Інформаційно-кризовий центр Держатомрегулювання відвідав представник Технологічного інституту Карлсруе (КІТ) - координатор розробки програмного забезпечення JRODOS Дмитро ТРИБУШНИЙ та перевірив функціональні можливості JRODOS, встановленої у Держатомрегулювання.

Візит експерта КІТ відбувся у рамках завдання Н2 проєкту Європейської комісії ЄК UK/TS/58 впровадження європейського підходу HERCA-WENRA, з розширення функціональних можливостей JRODOS, оцінки та прогнозування транскордонних впливів у випадку радіаційних аварій.

Також Держатомрегулюванням організовано зустріч для обговорення результатів розрахунків, виконаних із застосуванням інструментів JRODOS експертами ДНТЦ ЯРБ та KIT, з основними користувачами JRODOS в Україні, а саме: Українським гідрометеорологічним центром ДСНС, ВП «Рівненська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом», ДСП «Екоцентр» та ДСП «Чорнобильська АЕС» ДАЗВ, із залученням представника Об’єднаного офісу підтримки проєктів ЄК в Україні (JSO).

Разом з тим, під час зустрічі було проінформовано про можливості застосування оновленої версії JRODOS, розширення географії застосування системи, порівняння результатів розрахунків при використанні погодних умов від різних провайдерів, оцінки невизначеності та формат представлення результатів оцінки особам, що приймають рішення.