3 жовтня відбувся фінальний семінар, присвячений результатам проєкту U4.01/18A «Створення належної інфраструктури для управління програмами в Державному агентстві України з управління зоною відчуження».

Проєкт реалізовувався за фінансової підтримки Європейського Союзу та зусиль Спільного Офісу Підтримки (JSO). Контрактором виступив міжнародний консорціум Чорнобильський Інститут Дослідження і Розвитку (Україна), IDOM (Іспанія), NT-Engineering (Україна).

Всі виступаючи відзначили високій рівень виконання проєкту, професіоналізм та зацікавленість проєктних команд, що складаються з фахівців ДАЗВ, ДСП «ЦППРВ» та ДСП «Об’єднання «Радон». Реалізація проєкту тривала більше 2 років.

За цей час вдалося:

  • розбудувати надійну інфраструктуру для управління програмами і проєктами, що ґрунтується на найкращій міжнародній практиці;
  • створити відповідну інтегровану систему управління якістю;
  • провести спеціалізоване навчання, що відповідає системному підходу до навчання МАГАТЕ, для персоналу ДАЗВ та підпорядкованих підприємств, щоб допомогти у створенні інфраструктур для управління програмами та проєктами;
  • сформувати набір посадових обов’язків та навичок, які необхідні для підтримки нових процесів взаємодії між різними підрозділами ДАЗВ і підпорядкованих йому організацій.

Успішне впровадження проєкту 18А є запорукою початку реалізації наступного проєкту 19А, що забезпечить підвищення рівня культури ядерної та радіаційної безпеки і впровадженні рис сучасного управління в ДАЗВ і підпорядкованих організаціях. Так, у своєму виступі в.о. Голови ДАЗВ, Андрій Тимчук наголосив, що попереду нас чекає значна робота у перетворенні організацій сектору поводження з РАВ в Україні на уніфіковані, інтегровані структури з єдиними, дієвими та продуктивними органами, які використовуватимуть найкращі міжнародні методи й забезпечуватимуть підтримку сильної культури ядерної та радіаційної безпеки, яка є пріоритетом в їхній діяльності.