Фахівці Центрального підприємства з поводження з радіоактивними відходами відвідали завод з переробки рідких радіоактивних відходів, що працює на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС. Метою візиту став контроль технологічних процесів переробки і цементування рідких радіоактивних відходів. Окрім того, представники ЦППРВ ознайомилися з роботою вимірювальної водно-радіохімічної лабораторії ЧАЕС та автоматизованої системи управління технологічним процесом.

Передачі на захоронення підлягають рідкі радіоактивні відходи, які утворилися під час роботи Чорнобильської АЕС, а також у процесі зняття енергоблоків з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Перед передачею на захоронення усі РАВ проходять спеціальну підготовку. Цей процес полягає в їх цементуванні у 200-літрових сталевих бочках, які наповнюються затверділими радіоактивними відходами у вигляді бетону. Після цього іммобілізовані РАВ направляються на захоронення в спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів, що знаходиться на КВ «Вектор» Центрального підприємства з поводження з радіоактивними відходами.