АЕС у Фессенгеймі стала першою з 12, які французький уряд планує вивести з експлуатації до 2035 року.
В результаті частка "мирного атома" в енергетиці країни знизиться з нинішніх 70% до 50% протягом наступних 15 років.
Перший реактор Фессенгайма був зупинений у лютому, а його другий реактор був зупинений о 23:00 (21:00 GMT) 29 червня 2020 року. Протягом наступних трьох років відпрацьоване паливо буде вилучено, і тоді знадобиться ще 15 років, щоб повністю демонтувати станцію.
Перший з двох реакторів Фессенгеймської АЕС зупинили у лютому 2020 року. АЕС у Фессенгеймі працює з 1977 року, а передбачений термін її служби – 40 років, тобто вона пропрацювала 3 додаткових роки. У 1990-2000-х роках на станції відбувалися незначні аварії.
Атомна станція Фессенгайма є найбільшим джерелом робочих місць у місцевій місцевості, і профспілка заявила, що це виглядає як "економічний, соціальний та екологічний геноцид".
Мер Клод Брендер заявив, що це важкий удар для регіону. "Це закінчення прекрасних 50-річних відносин між територією та її атомною станцією", - сказав він французькому телебаченню.
Для вилучення палива знадобиться всього близько 250 фахівців, а для подальшого демонтажу – всього 60 осіб. В результаті вже цього літа з міста планують виїхати більше 2,5 тисяч осіб-співробітників АЕС з сім'ями.
Станції, які збираються закривати, - одні з найстаріших, і запланований термін їх служби добігає кінця.