Під час онлайн-засідання Асамблеї представники Європейського банку реконструкції та розвитку та української делегації поінформували країни-донори Рахунку ядерної безпеки про стан реалізації міжнародних проектів на промисловому майданчику ЧАЕС, а саме: Сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2) та заводу з переробки рідких радіоактивних відходів.

Українську делегацію очолив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський. Також участь у заході взяли Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Калашник, Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков, в. о. генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Володимир Пєсков та інші представники урядової делегації.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський зазначив, що Україна зацікавлена в успішній реалізації проекту СВЯП-2, завершенні «гарячих» випробувань у визначені строки і докладає для цього максимум зусиль. Цей об’єкт дає змогу розпочати перевезення відпрацьованого ядерного палива зі СВЯП-1 до СВЯП-2 та забезпечити його довготривале та безпечне зберігання. Початок «гарячих» випробувань за проектом СВЯП-2 – це велика перемога на шляху до ядерної та радіаційної безпеки України.

Також донорів було поінформовано про успішну експлуатацію заводу з переробки рідких радіоактивних відходів, який також було побудовано за рахунок донорів Рахунку ядерної безпеки, яким керує Європейський банк реконструкції та розвитку.

«Будівництво безпекових та екологічних об’єктів, які реалізуються на промисловому майданчику ЧАЕС, стало можливим завдяки постійній та надійній підтримці донорів Рахунку ядерної безпеки, адже ці об’єкти вимагають не тільки значних фінансових ресурсів, а й унікальних інженерних рішень та сучасних технологій», – наголосив Голова ДАЗВ Сергій Калашник.

Також учасники Асамблеї висловили підтримку в продовженні міжнародного співробітництва з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, зокрема розвитку інфраструктури поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, які утворюються під час зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.