На українських атомних електростанціях впроваджуються постфукусімські заходи. Про це говорили під час міжнародної конференції Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС), присвяченій десятим роковинам аварії на японській станції Фукусіма.

Метою цьогорічного заходу стало формування сучасного погляду на причини та наслідки Фукусімської аварії. У конференції взяли участь працівники атомних станцій – організацій-членів ВАО АЕС-МЦ, керівники програм і напрямів, радники секретаріату ВАО АЕС-МЦ, ветерани атомної енергетики, представники осередків молодіжного руху ВАО АЕС-МЦ.

Українські атомники під час конференції наголосили: ретельно вивчають досвід інших країн, щоб досягти максимального рівня культури безпеки на своїх атомних станціях. «Передусім ми маємо думати про безпеку, щоб у будь-яких ситуаціях максимально швидко знаходити оптимальний вихід, – наголосив координатор молодіжного руху ВАО АЕС на Запорізькій АЕС Андрій Туз. – Якщо ми будемо готові до викликів, то зможемо адекватно й ефективно реагувати на них».

Експлуатація енергоблоків вітчизняних АЕС протягом останніх років не викликала жодних екологічних змін, що свідчили б про погіршення стану довкілля у районі їх розташування порівняно з попередніми роками.