На Запорізькій АЕС, як і в інших структурних підрозділах ДП «НАЕК «Енергоатом» реалізується новий проєкт «Система спостережень за роботою персоналу» та коучинг. На першому етапі обрано два підрозділи: хімічний цех і цех дезактивації. У цій системі підрозділи працюють вже два місяці.

На всіх майданчиках АЕС України систему почали впроваджувати з минулого року. Місія технічної підтримки ВАО АЕС скоригувала та прописала рекомендації, дала відповіді на всі питання фахівців. Службою інформаційних технологій розроблено програмне забезпечення - автоматизовану систему обліку та аналізу. І за результатами роботи хімцеху та цеху дезактивації в систему будуть внесені поправки, з урахуванням виробничої діяльності різних цехів.

Коучинг проводиться з метою мінімізувати помилки персоналу на робочих місцях, а також стимулювати його до саморозвитку. Під час спостереження оцінюються кілька критеріїв. Потім дані обробляються програмою і видається результат.

Коучинг передбачає систему непокарання, оскільки лише в доброзичливій атмосфері працівник буде самостійно шукати кращі рішення на виробництві та нести за них відповідальність.

У липні починається другий етап, у якому візьмуть участь всі підрозділи Запорізької АЕС та керівники вищої ланки управління.